VIDEO Cea mai stupidă eliminare văzută vreodată! Cum a reuşit să-şi enerveze colegii şi pe arbitru la faza care a adus victoria echipei

29 apr 2013 3917 afişări Campionate Externe

David Lanzafame a primit probabil cel mai stupid cartonaş roşu din istoria recentă a fotbalului. Fotbalistul italian care joacă sub formă de imprumut la Honved a fost eliminat pentru un gest copilăresc.

În minutul 51 Lanzafame s-a certat cu colegul său Martinez pentru că nu reuşeau să se pună de acord cine va executa o lovitură de la 11 metri. Atacantul italian a uitat că mai avea un cartonaş galben şi a făcut un adevărat circ încercând să-i mingea din braţe coechipierului pentru a executa el. Ca să liniştească spiritele arbitrul i-a acordat al doilea "galben" şi l-a trimis la vestiare.

Martinez a executat penalty-ul şi a înscris pentru 2-0 în minutul 52. Cinci minute mai târziu, Martinez a reuşit "dubla" şi a stabilit scorul final: Pécsi MFC - Honved Budapesta 0-3. Primul gol al oaspeţilor fusese marcat de Lanzafame în minutul 20.