Victorie de moral pentru Răzvan Lucescu în Grecia! Xanthi nu i-a dat nicio șansă adversarei în meciul din campionat: Hamza a marcat o „dublă”

Xanthi, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a câștigat, miercuri, scor 3-0, meciul disputat pe teren propriu cu Panetolikos, în etapa a 27-a din campionatul Greciei.
Victorie de moral pentru Răzvan Lucescu în Grecia! Xanthi nu i-a dat nicio șansă adversarei în meciul din campionat: Hamza a marcat o "dublă"

Xanthi, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a câștigat, miercuri, scor 3-0, meciul disputat pe teren propriu cu Panetolikos, în etapa a 27-a din campionatul Greciei.

Golurile partidei au fost înscrise de către Younes Hamza, fostul jucător de la Petrolul Ploiești, care a reușit o „dublă” în minutele 3 și 38 (din penalty), și Theodoros Vasilakakis, în minutul 59.

Pentru Xanthi este prima victorie înregistrată în campionatul Greciei după două remize consecutive, 1-1 cu PAS Giannina și 2-2 cu Levadiakos, în timp ce Panetolikos a ajuns la al patrulea meci consecutiv fără victorie. În urma acestui rezultat, formația lui Răzvan Lucescu a urcat, provizoriu, pe locul cinci în clasament, cu 44 de puncte, în timp ce Panetolikos rămâne pe locul 11, cu 28 de puncte.

Echipa trimisă în teren de către Răzvan Lucescu: Zivkovic – Papageorgiou, Fliskas, Karasalidis, Wallace – Pablo, Lucero – Pizelli, Vasilakakis, Lazic – Hamza. Pe parcursul partidei au mai fost folosiți Camara (62′) Triadis (71′) și Mejia (84′).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]