Vedetele lui Niko Kovac n-au avut milă de adversari. Bayern a marcat 20 de goluri în ultimul amical

8 aug 2018 7241 afişări Campionate Externe

Bayern Munchen s-a distrat în ultimul meci amical, reuşind să învingă cu scorul de 20-2 micuţa formaţie Rottach-Egern. Campioana Germnaiei a condus cu 7-2 la pauză, iar în repriza secundă a mai punctat de alte 13 ori. Kingsley Coman, Wagner, Lewandowski şi puştiul Franzke au reuşit câte o triplă, iar pe lista marcatorilor au mai apărut Thiago, Thomas Muller, Rudy, Ribery, James Rodriguez şi Kimmich.

Desfăşurarea scorului: 0:1 K. Coman (1'), 0:2 Thiago (3'), 0:3, K. Coman (13'), 0:4 K. Coman (16'), 0:5 Lewandowski (19'), 1:5 Pfluger (25'), 2:5 Schmidt (32'), 2:6 Lewandowski (33'), 2:7 Lewandowski (45'), 2:8 Wagner (57'), 2:9 Müller (59'), 2:10 Müller (60'), 2:11 Franzke (62'), 2:12 Wagner (63'), 2:13 Rudy (65'), 2:14 Wagner (68'), 2:15 Ribéry (70'), 2:16 Franzke (74'), 2:17 James (76'), 2:18 Kimmich (79'), 2:19 Franzke (80'), 2:20 James (88').

Cele două echipe folosite de tehnicianul Niko Kovac: Ulreich – Rafinha, Süle, Mai, Alaba - Martínez - Robben, Goretzka, Thiago, Coman – Lewandowski şi Hoffmann - Kimmich, Hummels, Senkbeil, Bernat - Rudy - Franzke, Müller, James, Ribéry - Wagner.

Peste patru zile, Bayern şi Eintracht Frankfurt se vor duela pentru Supercupa Germaniei. Niko Kovac a preluat Bayern după ce în sezonul trecut a cucerit Cupa Germaniei, din postura de antrenor al lui Eintracht.