„Un singur lucru îi transmit lui Pep”** Mesaj surprinzător al campioanei Germaniei după mutarea lui Bayern

Bayern Munchen a reușit cel mai important "transfer" din Europa.
"Un singur lucru îi transmit lui Pep"** Mesaj surprinzător al campioanei Germaniei după mutarea lui Bayern

Bayern Munchen a reușit cel mai important „transfer” din Europa. Chiar dacă efectele acestei „achiziții” se vor vedea abia din vară, atunci când Pep Guardiola va prelua oficial echipa germană, înțelegerea cu tehnicianul catalan reprezintă o mare lovitură dată de bavarezi.

Nu doar cei de la Bayern Munchen se bucură de aducerea noului antrenor. Și a doua forță a Bundesligii din acest moment, Borussia Dortmund, apreciază venirea lui Guardiola în Germania.

„Venirea lui Guardiola face bine campionatului, felicitări celor de la Bayern pentru această lovitură. Este o mișcare genială, recunosc asta fără invidie. Toți au văzut acum că echipele din Germania pot aduce astfel de antrenori. Un singur lucru am să-i transmit lui Pep: e presiune mare la Bayern”, a declarat pentru Die Welt, Hans- Joachim Wazke, președinte executiv la Borussia Dortmund.

După 17 etape scurse din actualul sezon de Bundesliga, Bayern conduce campionatul cu 42 de puncte, în timp ce Borussia se află pe locul trei cu 30 de puncte. Borussia Dortmund a câștigat ultimele două ediții ale Bundesligii.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]