Thereau a rămas marcat de un episod trăit la Steaua:** „Am trecut peste acel șoc, dar când mă gândesc…offf”

Cyril Thereau a rămas marcat de un episod petrecut pe vremea când juca pentru Steaua. Într-un interviu acordat cotidianului italian L'Arena, atacantul lui
Thereau a rămas marcat de un episod trăit la Steaua:** "Am trecut peste acel șoc, dar când mă gândesc...offf"

Cyril Thereau a rămas marcat de un episod petrecut pe vremea când juca pentru Steaua. Într-un interviu acordat cotidianului italian L’Arena, atacantul lui Chievo Verona spune că a dobândit teama de avioane după un zbor la Lyon, unde Steaua avea meci cu Olympique, în grupele Champions League.

Thereu susține că zborul a fost extrem de agitat, iar din acele momente se teme de fiecare dată când urcă în avion.

„Am o teamă nebună de avioane. Totul s-a întâmplat când jucam la Steaua. Jucam în Liga Campionilor, la Lyon. Zborul a fost nebunesc. Au fost turbulențe în permanență, aveam inima la gât. Am depășit șocul, dar când mă gândesc la asta…of..”, spune Thereu într-un interviu inedit, în care mai spune că s-ar fi făcut instalator, dacă nu devenea fotbalist, meseria tatălul său.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri