Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » La Liga » S-a săturat și cere despărțirea. Barcelona își poate pierde jucătorul pe care a plătit cei mai mulți bani: „Mă gândesc să plec”

S-a săturat și cere despărțirea. Barcelona își poate pierde jucătorul pe care a plătit cei mai mulți bani: „Mă gândesc să plec”

Philippe Coutinho (26 de ani) este tot mai aproape de o despărțire de Barcelona. Presa internațională a anunțat deja numele unor echipe care au pus ochii pe mijlocașul brazilian, Manchester United și Chelsea, iar Coutinho nu ar spune nu unei plecări de pe Camp Nou.
S-a săturat și cere despărțirea. Barcelona își poate pierde jucătorul pe care a plătit cei mai mulți bani: "Mă gândesc să plec"

Philippe Coutinho (26 de ani) este tot mai aproape de o despărțire de Barcelona. Presa internațională a anunțat deja numele unor echipe care au pus ochii pe mijlocașul brazilian, Manchester United și Chelsea, iar Coutinho nu ar spune nu unei plecări de pe Camp Nou.

Mă gândesc să plec de la Barca. Știu că e o decizie grea, însă ar putea fi un lucru bun pentru cariera mea„, ar fi fost mesajul lui Coutinho, potrivit catalanilor de la sport.es.

Potrivit presei din Spania, Barcelona s-ar mulțumi cu 100 de milioane de euro. Philippe Coutinho a ajuns la gruparea blaugrana în urmă cu un an jumătate, de la Liverpool.

Din momentul transferului și până acum, mijlocașul a marcat 19 goluri în 63 de partide, dar reușitele au venit, de cele mai multe ori, în dueluri cu echipe mai slab cotate. Nici jocul din teren nu a impresionat. Dacă la Liverpool era un fotbalist decisiv și făcea diferenața în ultimii metri, în La Liga a avut prestații mult mai slabe.

Presa din Spania și cea din Anglia scriu că Manchester United și Chelsea sunt cele mai importante nume care îl vor pe Coutinho, iar suma dorită de Barcelona, ar putea fi achitată fără prea mari eforturi financiare din partea englezilor. Însă, cele 100 de milioane de euro ar produce o gaură importantă în conturile catalanilor. Afacerea le-ar produce un minus de aproximativ 50 de milioane de euro, incluzând banii pentru care a fost cumpărat (135 de milioane de euro) și salariul.

 

Parteneri
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Mediafax
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Cancan.ro
Discursul Maiei Sandu în Parlamentul European, întrerupt de Cristian Rizea. Președinta R. Moldova a fost decorată cu Ordinul European de Merit
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, mai incitantă ca niciodată! Vedeta face senzație în costume de baie
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Descopera.ro
Dovada clară că Andreea Bălan a terminat-o cu Petrișor Ruge. Cu cine l-a schimbat, după ce nu l-a invitat nici la nuntă
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Promotor.ro