Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Ronaldinho a părăsit gruparea mexicană Queretaro

Ronaldinho a părăsit gruparea mexicană Queretaro

Fotbalistul brazilian Ronaldinho a anunțat, sâmbătă, pe rețelele de socializare, că a părăsit gruparea mexicană Queretaro, la care evolua din septembrie 2014.
Ronaldinho a părăsit gruparea mexicană Queretaro

Fotbalistul brazilian Ronaldinho a anunțat, sâmbătă, pe rețelele de socializare, că a părăsit gruparea mexicană Queretaro, la care evolua din septembrie 2014.

Le mulțumesc din inimă tuturor mexicanilor pentru zilele pe care le-am trăit alături de oameni atât de speciali. Veți rămâne pentru totdeauna în inima mea„, a notat Ronaldinho pe Facebook.

Brazilianul le-a mulțumit suporterilor, celorlalți jucători de la Queretaro și oficialilor clubului. „În iulie voi fi în Mexic și promit că mă voi despărți de voi personal. Mulțumesc Queretaro FC! Mulțumesc Mexic! Acum voi profita de vacanță pentru a mă odihni și a mă gândi la viitor„, a adăugat Ronaldinho.

Presa internațională scrie că Ronaldinho ar fi dorit în Turcia și în SUA.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]