Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Revoluție în fotbalul italian!** SERIE A – BIG BROTHER

Revoluție în fotbalul italian!** SERIE A – BIG BROTHER

Fotbalul italian va avea, începând cu ediția 2010-2011, o față nouă, extrem de dinamică și de spectaculoasă din punctul de vedere al modalității de transmitere a partidelor din cadrul primelor două eșaloane valorice. Mai ales Serie A se va transforma, în ceea ce înseamnă televiziune, într-un adevărat Big Brother în variantă fotbalistică. Liga Profesionistă va semna un acord în acest sens, cel mai probabil tot cu postul Sky, care a transmis meciurile și în sezonul precedent, dar și cu canalul național RAI (pentru rezumatele jocurilor). Suma pe care dorește să o perceapă este de 896 milioane euro pentru 2010-2011 și de 927 de milioane pentru următorul sezon. Cu acordarea de drepturi de televizare și în afara Italiei, Liga urmează să încaseze mai bine de un miliard de euro pe sezon.
Revoluție în fotbalul italian!** SERIE A - BIG BROTHER

Fotbalul italian va avea, începând cu ediția 2010-2011, o față nouă, extrem de dinamică și de spectaculoasă din punctul de vedere al modalității de transmitere a partidelor din cadrul primelor două eșaloane valorice.

Mai ales Serie A se va transforma, în ceea ce înseamnă televiziune, într-un adevărat Big Brother în variantă fotbalistică. Liga Profesionistă va semna un acord în acest sens, cel mai probabil tot cu postul Sky, care a transmis meciurile și în sezonul precedent, dar și cu canalul național RAI (pentru rezumatele jocurilor). Suma pe care dorește să o perceapă este de 896 milioane euro pentru 2010-2011 și de 927 de milioane pentru următorul sezon. Cu acordarea de drepturi de televizare și în afara Italiei, Liga urmează să încaseze mai bine de un miliard de euro pe sezon.

Jucătorii vor fi intervievați în pauză

Marea noutate nu constă numai în schimbarea orarului de transmisii, cu partide întinse pe durata a trei zile, ci mai ales în faptul că vor fi introduse camere de vederi și microfoane în vestiare, pe durata pauzei și înainte și după încheierea jocurilor, pentru ca telespectatorii să fie conectați în permanență la tot ceea ce se întâmplă cu echipa favorită. Atât în pauză, cât și la final vor avea loc interviuri cu jucători sau antrenori de la ambele echipe.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]