Reuşită de senzaţie în Premier League! VIDEO | Un fundaş a reuşit golul începutului de an

27 feb 2019 2095 afişări Campionate Externe

Newcastle a învins cu 2-0 Burnley, marţi seară, iar fundaşul Fabian Schar a marcat un gol superb, în minutul 24. E cu siguranţă unul dintre cele mai spectaculoase goluri din Premier League, în acest început de an.

Newcastle a deschis scorul după doar 24 de minute, graţie elveţianului Schar. Manquillo i-a aşezat mingea lui Schar, la 25 de metri, iar apărătorul a trimis o rachetă în vinclu. Mingea s-a dus direct la "păianjen", după care a ricoşat în partea opusă. Portarul lui Burnley, Heaton, n-a avut nicio şansă. Longstaff a dus scorul la 2-0 în minutul 38, iar Newcastle a păstrat tabela intactă până la final.