Probleme mari pentru Real! Madrilenii au pierdut în Cupa Spaniei, la Celta Vigo! Vezi toate rezultatele

13 dec 2012 4486 afişări Campionate Externe
Probleme mari pentru Real! Madrilenii au pierdut în Cupa Spaniei, la Celta Vigo! Vezi toate rezultatele Probleme mari pentru Real! Madrilenii au pierdut în Cupa Spaniei la Celta Vigo! Vezi toate rezultatele

Miercuri, în Spania, s-au disputat o parte din meciurile din manşa tur a Cupei Regelui.

Dacă Valencia, Barcelona, Sevilla şi Atletico Madrid nu au avut probleme, toate obţinând victorii la "0", nu acelaşi lucru se poate spune şi despre Real Madrid.

"Galacticii" au pierdut cu 2-1 deplasarea de la Celta Vigo, iar returul de pe Satiago Bernabeu se anunţă a fi unul de foc. Toate cele trei goluri ale partidei au fost marcate în a doua repriză, gazdele conducând până în minutul 87 cu 2-0 (Mario Bermejo '56, Bustos '78). Pentru madrileni a redus din diferenţă Cristiano Ronaldo.