Pas greşit pentru Juventus în Serie A. "Bătrâna doamnă" a reuşit doar un egal în deplasarea de la Cesena

16 feb 2015 179 afişări Campionate Externe

Formaţia Juventus Torino a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată duminică seară, în deplasare, în compania echipei lui Constantin Nica, Cesena, în etapa a XXIII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Djurici '17 şi Brienza '70 pentru gazde, respectiv Morata '27 şi Marchisio '33 pentru Juventus.

La Cesena, Constantin Nica a intrat pe teren în minutul 60. Românul a primit un cartonaş galben, în minutul 87.

În minutul 82, Arturo Vidal (Juventus) a ratat un penalti.