Ole Gunnar Solskjaer are nouă vieţi! Manchester United a câştigat dramatic în ultima etapă din Premier League şi rămâne neînvinsă pe plan intern sub comanda norvegianului

2 mar 2019 3423 afişări Campionate Externe

Manchester United a câştigat dramatic în faţa celor de la Southampton, scor 3-2, şi rămâne neînvinsă în Premier League de când Ole Gunnar Solskjaer a preluat echipa de la Jose Mourinho.

Yann Valery a deschis scorul în minutul 26, stabilind scorul primei reprize. ”Diavolii” au întors după pauză după reuşitele lui Andreas Pereira (minutul 53), respectiv Romelu Lukaku (minutul 59). James Ward-Prowse a restabilit egalitatea în minutul 75, după o lovitură liberă executată perfect, dar tot Romelu Lukaku a închis tabela, în minutul 88. Paul Pogba putea face 4-2, din penalty, în minutele de prelungire, dar nu l-a putut învinge pe Angus Gunn.

CLICK AICI PENTRU GOLURI

Cu această victorie, Manchester United a urcat pe locul patru, cu 58 de puncte, la unul peste Arsenal şi la trei în spatele lui Tottenham. Rivala locală a ”diavolilor”, Manchester City, a câştigat la limită pe terenul lui Bournemouth, 1-0, şi a devenit lider în Premier League, cu două puncte în faţa lui Liverpool, care are un meci mai puţin.