O pagină de istorie aseară în Cupa Ligii Angliei: Ben Woodburn a devenit cel mai tânăr marcator pentru Liverpool

O pagină de istorie aseară în Cupa Ligii Angliei:  Ben Woodburn a devenit cel mai tânăr marcator pentru Liverpool

„Cormoranii” au ajuns  în semifinalele Cupei Ligii după o noapte în care jucătorul de doar 17 ani Ben Woodburn a devenit cel mai tânăr marcator pentru clubul de pe Anfield.

Tânărul a marcat în minutul 81, dublând avantajul lui Liverpool și consolidând victoria echipei sale contra celor de la Leeds. La 17 ani și 45 de zile, Woodburn a fost cu 98 de zile mai tânăr decât Michael Owen cel care reușise să puncteze pentru prima dată în 1997.

Un oficial al echipei a declarat că „Știm cu toții cât de tânăr este Woodburn,dar nu arată asta la antrenamente”, iar antrenorul echipei Jürgen Klopp a spus despre elevul său că: „Este o poveste frumoasă și băieții sunt foarte bucuroși pentru el, toată lumea zâmbește în vestiar”.

Articol publicat de Alexandru Cosmin Iordache

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]