Isterie generală în Argentina! Fanii lui River au făcut show total după triumful din Copa Libertadores. VIDEO

10 dec 2018 1051 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Fanii lui River Plate au făcut spectacol pe site-urile de socializare după ce echipa lor a câştigat, pentru a patra oară în istorie, Copa Libertadores, 5-3 la general, împotriva rivalei Boca Juniors. Au încărcat fimuleţe prin care şi-au arătat bucuria de după momentul istoric.

Returul Copei Libertadores a avut loc în Spania, pe Santiago Bernabeu, în urma incidentelor din meciul tur, când fanii lui River au atacat autocarul adversarilor. Meciul decisiv nu a început foarte bine pentru River. Boca a deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Dario Benedetto. După pauză însă, a ieşit mai motivată şi a restabilit egalitatea prin Lucas Pratto (min. 67). Meciul a intrat în prelungiri, unde River a punctat de două ori prin Juan Quintero (min. 109) şi Gonzalo Martinez (min. 120+2).