Florin Andone: "Traversăm un moment bun, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ!"

19 dec 2016 5733 afişări Campionate Externe

Internaţionalul român Florin Andone, atacantul echipei Deportivo la Coruna, a ajuns la cinci goluri în tricoul formaţiei galiciene, în urma reuşitei din meciul cu Osasuna, câştigat cu scorul de 2-0, iar la finalul partidei le-a mulţumit coechipierilor pentru că îl ajută să marcheze.

Andone a marcat primul gol al partidei, în minutul 7, cu o lovitură de cap din careul de 6 metri, în urma unui corner. Ryan Babel a dublat avantajul gazdelor în minutul 42, tot în urma unei lovituri cu capul. Florin Andone a fost înlocuit cu Joselu în minutul 80.

”Mă bucur mult pentru echipă şi pentru fani. În ultimele meciuri ne-a mers destul de bine şi le mulţumim fanilor care au fost alături de noi şi atunci când ne-a mers greu. Traversăm un moment bun, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ şi să păstrăm aceeaşi atitudine. Echipele care vin pe Riazor au probleme, reuşim să punem presiune pe ele. Echipa munceşte mult şi trebuie să rămânem uniţi.

Pe plan personal sunt foarte mulţumit, dar nu aş fi reuşit nimic fără colegii mei. Coechipieri mei sunt la un nivel foarte bun în acest moment şi ţin să le mulţumesc pentru că mă ajută să marchez”, a declarat internaţionalul român, la finalul jocului cu Osasuna.

Florin Andone (23 de ani) are 5 goluri şi două pase de gol în acest sezon de LaLiga. Atacantul a fost transferat în această vară de la Cordoba pentru 4 milioane de euro.