Fanii lui Deportivo s-au săturat de Pantilimon! "Aşa se întâmplă când joci fără portar. A aruncat pe geam un joc excelent"

5 nov 2017 7982 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Suporterii lui Deportivo nu l-au iertat pe Costel Pantilimon după înfrângerea cu Atletico. Portarul român a fost învins în minutul 90, de Thomas Partey, care a transformat la colţul scurt o lovitură liberă. Portarul român n-a avut reacţie la şutul expediat aproape de vinclul porţii. Pe site-ul laopinioncoruna.es s-a scris "Aşa se întâmplă când joci fără portar."

"Deportivo a făcut cea mai bună primă repriză din acest an în meciul cu Atletico. Portarul român a oferit din nou motive de îndoială. Cruzime infinită, aşa se poate cataloga înfrângerea lui Deportivo.

Nu pot da vina pe anumite circumstanţe nefavorabile sau pe noroc. Aşa se întâmplă când joci fără portar. A aruncat pe geam o excelentă reprezentaţie de fotbal defensiv când putea pur şi simplu să facă doi paşi şi să dea cu pumnul în minge. Atletico nu merita victoria", s-a scris pe laopinioncoruna.es.

Florin Andone a fost introdus în minutul 75 al partidei. Pentru Costel Pantilimon a fost al şaselea meci din acest sezon de La Liga. Într-o singură partidă a reuşit românul să păstreze poarta intactă, în victoria cu Alaves, scor 1-0. A fost al nouălea gol încasat de Pantilimon.