Coincidenţă: gemenii Lars şi Sven Bender au marcat în Bundesliga în acelaşi minut

25 ian 2014 2056 afişări Campionate Externe

Eveniment rar întâlnit pe stadioane. Gemenii Lars şi Sven Bender au reuşit să înscrie în acelaşi minut, în ultima etapă din Bundesliga.

Sven Bender a fost primul care şi-a trecut numele pe tabela de marcaj . Acesta a deschis scorul pentru Borussia Dortmund în minutul 5 al meciului cu Augsburg terminat la egalitate, scor 2-2. Sven a trecut însă de la extaz la agonie, după ce şi-a introdus mingea în propria poartă în minutul 56.

În acelaşi minut 5, Lars Bender a deschis scorul pentru Bayer Leverkusen în meciul din deplasarea de la Freiburg, scor 3-2 pentru gazde.

Gemenii Lars şi Sven Bender s-au născut la 12 minute distanţă în 27 aprilie 1989.