Ce nebunie de meci au oferit Napoli şi Chievo! Echipa lui Chiricheş era condusă în minutul 89, dar finalul a fost de foc. Surpriza a avut loc la ultima fază a meciului | VIDEO

8 apr 2018 5662 afişări Campionate Externe

Napoli rămâne la patru puncte în spatele liderului Juventus, în Serie A, după ce a reuşit o victorie spectaculoasă, obţinută chiar la ultima fază a meciului cu Chievo, scor 2-1.

După ce la pauză scorul era 0-0, dar cu o dominare clară a lui Napoli, după ieşirea de la cabine gazdele au forţat şi mai mult. Mertens a ratat un penalty în minutul 51, iar goana după victorie a lăsat spaţii în apărarea lui Napoli, care a clacat în minutul 73. Stepinski a înscris spectaculos din partea lui Giaccherini, după ce Chievo s-a apărat mai tot meciul, pe “San Paolo”.

Fiind în faţa unui rezultat neaşteptat chiar pe teren propriu, Napoli a forţat şi a reuşit să întoarcă scorulîn doar patru minute. Milik, introdus pe teren în minutul 70, a egalat pe tabelă, iar Diawara a adus victoria la ultima fază a meciului.

În urma acestui rezultat, Napoli a acumulat 77 de puncte şi rămâne la patru puncte în spatele lui Juventus, în timp ce Chievo rămâne pe locul 15, la două puncte în faţa lui Crotone, echipă aflată pe loc retrogradabil.