Ce mutare pregătește Bayern: va fi cel mai scump transfer din istoria clubului!

Ce mutare pregătește Bayern: va fi cel mai scump transfer din istoria clubului!

Bayern Munchen pregătește o mutare impresionantă pentru perioada de transferuri din iarnă. Potrivit presei engleze, germanii sunt hotărâți să realizeze cel mai scump transfer din istoria clubului.

The Sun notează că Bayern Munchen a pregătit 73 de milioane de euro pentru achiziția lui Romelu Lukaku. Michael Reschke, șeful departamentului de scouting de la Bayern, a fost prezent la meciul dintre Everton și Manchester City și a întocmit un raport favorabil pe care i l-a înaintat lui Carlo Ancelotti. Englezii mai scriu că mutarea are șanse importante de reușită ținând cont că și jucătorul își dorește să evolueze la o echipă mai puternică, o echipă care este prezentă în Champions League.

Lukaku, în vârstă de 23 de ani, și-a început cariera la Anderlecht, iar în 2011 a fost achiziționat de Chelsea. Până în 2014 a jucat doar 10 partide pentru „albaștri”, fiind împrumutat la WBA și Everton. În cele din urmă, Everton l-a achiziționat definitiv. La naționala Belgiei, Lukaku a strâns 17 goluri în 52 de meciuri jucate.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]