Au intrat peste ei în vestiar! **SCANDAL monstru după Villarreal – Real 1-1

Jucătorii formației Real Madrid au intrat în vestiarul adversarilor de la Villarreal, miercuri, la încheierea meciului din campionatul Spaniei, scor 1-1, încercând să-i provoace pe fotbaliștii antrenați de Miguel Ángel Lotina, anunță cotidianul catalan Sport.

Situația a devenit atât de tensionată după meci încât fotbaliștii de la Real Madrid au intrat în vestiarul localnicilor și au vrut să se ia la bătaie”, scrie Sport, citându-l pe jurnalistul Diego García, de la El Periodico Mediterraneo.

Cristiano Ronaldo a liderul „provocărilor”, el aruncându-și tricoul în fața președintelui clubului Villarreal, Fernando Roig y Llaneza și urlând: „Este o rușine, ăsta nu este fotbal profesionist”.

Fotbaliștii de la Villarreal nu au răspuns în niciun fel, preferând să asculte cu calm provocările omologilor de la Real„, scrie sursa citată.

Sport mai susține că madrilenii l-au așteptat și pe arbitrul Jose Luis Paradas Romero să se schimbe la vestiare, din apropierea cabinei auzindu-se insulte.

Real Madrid a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, miercuri, în deplasare, cu Villarreal, în etapa a XXVIII-a campionatului spaniol, rezultat în urma căruia FC Barcelona se află la șase puncte de formația antrenată de Jose Mourinho. Madrilenii au pierdut patru puncte în câteva zile. După ce duminică au făcut 1-1 pe teren propriu, cu Malaga, miercuri seară ei au înregistrat același scor la Villarreal.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 62, dar, la fel ca în partida precedentă, adversarii Realului au egalat în finalul meciului, în urma unei lovituri libere, care a fost transformată în gol de Senna în minutul 83.

Madrilenii au terminat meciul cu numai nouă jucători, după ce Segio Ramos și Ozil au fost eliminați în minutele 85, respectiv 86.