Fosta adversară a celor de la FCSB din UEFA Europa League este gata să dea afară nu mai puțin de două sute de oameni din club.
Jim Ratcliffe, cel care a cumpărat acțiunile celor de la Manchester United în schimbul sumei de 1.4 miliarde de dolari, i-a informat deja pe angajați.
Fosta adversară a celor de la FCSB din UEFA Europa League este gata să dea afară nu mai puțin de două sute de oameni din club. Jim Ratcliffe, cel care a cumpărat acțiunile clubului de pe Old Trafford în schimbul sumei de 1.4 miliarde de dolari, a trimis, în vara anului trecut, o scrisoare către angajații care nu se ocupă de partea sportivă. Astfel, aceștia au fost informați că au termen de o săptămână pentru a se decide dacă își doresc să rămână la club sau să își prezinte demisiile în mod voluntar.
Miliardarul care conduce clubul din Premier League a vrut ca angajații să nu mai muncească în regim hibrid și să se prezinte la birourile din Londra, Manchester sau Carrington, până pe data de 1 iunie. Totodată, acesta a luat această decizie și pentru a reduce din costuri.
Acum, la aproximativ jumătate de an distanță, miliardarul este gata să renunțe la noi angajați, fiind vorba despre aproape două sute de oameni care să plece de la Manchester United.
Manchester United are parte de un sezon slab în Premier League, spre nemulțumirea fanilor și a conducerii. Trupa pregătită de Ruben Amorim se află în acest moment pe poziția a 13-a a clasamentului, cu doar 29 de puncte acumulate în 24 de etape disputate.
Pentru „Diavoli” urmează partida cu Tottenham, din deplasare, programată duminică, 16 februarie, la ora 18:30.
Reamintim că FCSB și Manchester United s-au întâlnit în ultima etapă din faza ligii, în UEFA Europa League. Englezii s-au impus, pe Arena Națională din București, cu scorul de 2-0.