André Schürrle s-a înțeles cu Chelsea! Urmează vizita medicală

Site-ul oficial al lui Chelsea a anunțat primul transfer după revenirea lui Jose Mourinho în Anglia.
André Schürrle s-a înțeles cu Chelsea! Urmează vizita medicală

Site-ul oficial al lui Chelsea a anunțat primul transfer după revenirea lui Jose Mourinho în Anglia.

Englezii scriu că londonezii s-au înțeles cu Bayer Leverkusen, iar André Schürrle (22 de ani) urmează să facă vizita medicală cu Chelsea în scurt timp.

Tânărul atacant german a marcat 11 goluri în cele 34 de meciuri disputate în sezonul recent de Bundesliga, în care Leverkusen a terminat pe poziția a treia.

În acest moment, Chelsea are în lot doar doi atacanți: Fernando Torres și Demba Ba. Un al treilea vârf deținut de „albaștri”, Romelu Lukaku, care a fost împrumutat sezonul trecut la WBA, a anunțat că nu dorește să revină la Londra și că ar vrea să joace la altă echipă și în campionatul 2013-2014.

25 de milioane de euro este cota de piață a lui André Schürrle (transfermarkt.de)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]