Momentul când s-a dat alarma în hotelul FCSB. Antrenorul s-a dus peste fotbaliști în camere, în căutarea unei asistente TV: „Unde e? Am văzut-o la meci!”

Gigi Grigorescu
Momentul când s-a dat alarma în hotelul FCSB. Antrenorul s-a dus peste fotbaliști în camere, în căutarea unei asistente TV: „Unde e? Am văzut-o la meci!”
Sport Picutres

Antrenorul de la FCSB -a dat alarma în hotel și s-a dus peste fotbaliști în camere, pentru a o căuta pe asistenta TV pe care o văzuse la meci.

Asistentele TV au avut totdeauna o „slăbiciune” pentru fotbaliști. Nu pitea face excepție nici Mădălina Pamfile, din cauza căreia Laurențiu Reghecampf a dat buzna peste peste fotbaliști în camerele de hotel.

Prezența la meci a asistentei TV l-a făcut pe antrenorul de la FCSB să dea alarma în hotel

În urmă cu mai bine de un deceniu, asistenta TV Mădălina Pamfile este cunoscută drept o „devoratoare” de fotbaliști.

A avut o relație cu Gabi Matei, în perioada în care acesta a jucat la FCSB, dar din cauza legăturii dintre cei doi au avut de suferit și alți fotbaliști. Florin Gardoș, care a jucat la echipa lui Gigi Becali între vara lui 2010 și vara lui 2014, a povestit o întâmplare cu respectiva femeie.

„Am jucat la Iași un meci și era atunci chestia cu Mădălina Pamfile. Era o fată. În perioada aia erau multe. Eram tot timpul cu Dodel (n.r. – Cristian Tănase) în cameră. Am câștigat meciul de la Iași, iar Mădălina Pamfile a fost la meci.

Nu știu cum a ajuns, cine a chemat-o. Tot cineva din echipă. Cred că Nikolic, cineva. Nu știu ce m-a apucat, că nu aveam chestia asta – știi că la camera de hotel este și chestia aia metalică sus de încuiat. Și zic: «Ia să închid ușa și cu chestia asta metalică»”, a povestit fostul jucător la podcastul lui Costin Ștucan.

Gigi Becali o-a interzis lui Gabi Matei să se mai vadă cu Mădălina Pamfile

Măsura lui de prevedere a avut darul de a-l enerva pe antrenorul lui FCSB de la vremea respectivă, Laurențiu Reghecampf. Acesta a vrut să dea buzna în camera în care săteau Gardoș și Cristian Tănase pentru o scurtă „inspecție”.

„Nu știu ce m-a apucat, că de obicei nu fac asta. Stăteam cu Dodel liniștiți și auzim dintr-o dată: «Bum!». Deschisese ușa cu cartela, dar se blocase în aia. Am sărit din pat speriați. «Deschide ușa, eu sunt, Reghe».

Mă gândeam ce s-o fi întâmplat. «Stai Mister» / «Unde e, unde ? Am văzut-o la meci (n.r. – Mădălina Pamfile)». Credea că e este la noi în cameră. «De ce ai încuiat? Să nu vă prind că aduceți femei în cantonament»”, a mai povestit omul care a câștigat patru trofee cu formația roș-albastră, inclusiv două titluri de campion.

Patronul celor de la FCSB a fost atât de pornit pe Mădălina Pamfile, încât î-a interzis lui Gabi Matei să se mai vadă cu asistenta tv, deoarece, în opinia lui, întâlnirile afectau afecta randamentul fundașului în timpul meciurilor.

„Lui Gabi Matei i-am zis că nu mai are voie nici măcar să discute la telefon cu ea. Pamfile e şi dată naibii, frumoasă rău, te nenoroceşte. Nu se compară Cruduţa cu asta!”, spunea Gigi Becali acum mai bine de un deceniu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]