Acasa » Diverse » Gigi Becali, derapaj incredibil: „O să vedem toată ziua la Palatul Cotroceni gay, gay, gay”. Apoi, a început să cânte: „Mântuieşte, Doamne, poporul tău”

Gigi Becali, derapaj incredibil: „O să vedem toată ziua la Palatul Cotroceni gay, gay, gay”. Apoi, a început să cânte: „Mântuieşte, Doamne, poporul tău”

Gigi Becali, derapaj incredibil: „O să vedem toată ziua la Palatul Cotroceni gay, gay, gay”. Apoi, a început să cânte: „Mântuieşte, Doamne, poporul tău”
Foto: MIHAI POP /GMN /MEDIAFAX FOTO

Gigi Becali i-a surprins pe jurnaliștii prezenți în fața palatului său de pe Aleea Alexandru cu un derapaj incredibil la adresa lui Nicușor Dan, primarul general al Capitalei și candidat la alegerile prezidențiale.

Latifundiarul din Pipera a lansat un atac spre candidatul care se luptă pentru fotoliul de la Palatul Cotroceni cu George Simion în turul al doilea de scrutin, de pe 18 mai.

Gigi Becali, derapaj incredibil la adresa lui Nicușor Dan: „O să vedem toată ziua la Palatul Cotroceni gay, gay, gay”

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a avut un derapaj incredibil la adresa lui Nicușor Dan, chiar în fața reporterilor prezenți în fața palatului său de pe Aleea Alexandru.

Temerea omului de afaceri este că în cazul în care Nicușor Dan va ajunge președintele României, la Palatul Cotroceni se vor desfășura zilnic evenimente dedicate minorităților sexuale. Becali este cunoscut ca un opozant vehement al diversității din punct de vedere sexual și a început să fredoneze un cântec bisericesc.

„(n.r. despre alegerile prezidențiale) La alegeri… Nu v-am spus?! Nu putem acum să punem un președinte ca să ce? Să vedem toată ziua pe aici parade de gay? Păi, vreți să vedem parade de gay tot timpul? Păi, după aia, în fiecare zi vedem pe la Palatul Cotroceni gay, gay, gay, gay. Înțelegi? Păi, ce facem? Avem și noi nepoți. Dacă ne învață așa, cu libertatea de gay, păi, ce facem? Îi vedem peste 7, 8, 10 ani… Îi vezi pe nepoți cu fuste: «Păi, ce faci, băi, bunicule». Nu se poate asta, bă…

Eu, adevărat, eu m-am certat cu Simion. Eu m-am certat cu el pentru prostiile… Și-a cerut omul scuze. «Iartă-mă, nea Gigi, iartă-mă, nea Gigi! Nea Gigi, la mulți ani! Nea Gigi cutare». 100 de mesaje mi-a dat omul. Bă, dacă un om își cere iertare, a greșit, cât să o ții? Mai ales că el pe 18 martie, de unde știa el, de ce a intuit… Îmi dă un mesaj și îmi spune: «Nea Gigi, am nevoie de ajutorul tău în turul 2 cu Nicușor Dan!». Eu i-am scris: «Să ai norocul să fii cu Nicușor Dan în turul 2 și vei fi iar băiatul meu». Exact așa i-am scris. Acum am recitit mesajul și mi-am zis că trebuie să mă țin de cuvânt. I-am spus tocmai d-aia, cum să fie unul care vrea să îi îmbrace pe bărbați în fuste. Președintele României. Acum îi fac campanie (n.r. râde). Înțelegeți?

Contează asta, o să dea pe Tik Tok. Înțelegi? Acum iar a dat, pe 7 iunie a dat iar marș de… Parada gay. Pe 7, și pe 8 fac eu (n.r. – începe să cânte): «Mântuiește, Doamne, poporul Tău și binecuvântează moștenirea Ta! Biruință binecredincioşilor creştini asupra celui potrivnic dăruiește»”, a declarat Gigi Becali, la Palat.

Gigi Becali îl susține pe George Simion, deși cei doi s-au certat

Gigi Becali îl susține pe George Simion în cursa prezidențială, deși cei doi au avut o relație tensionată și s-au despărțit în condiții destul de tensionate. Becali nu a uitat de amiciția cu Simion, dar după ce a văzut rezultatul primului tur de scrutin a spus că plânge cu un ochi și râde cu altul deoarece nu este de acord cu felul în care politicianul și-a făcut campanie în ultimele zile.

„Cu un ochi râd, cu unul plâng. Că a fost prietenul meu, și am fost alături de el, că am participat și eu la succesul său, chiar dacă nu mi se datorează mie, iar, pe de altă parte, nu-mi convine… Adică, nu sunt de acord cu acest mesaj, cum adică acum l-a votat pe Georgescu. Eu nu înțeleg asta. Adică, ești bărbat, tu candidezi să fii președintele României, dar tu l-ai votat pe Georgescu. Adică mai tare e Georgescu decât tine ca bărbat, tu care ai 30 de ani? Bărbăția, demnitatea, toate au un rol. El nu mai poate ieși din asta acum. Eu știu sigur că el acum îl interesează de Georgescu cât te interesează pe tine dacă plouă la Cluj acum”, a declarat Gigi Becali, într-o intervenție telefonică la emisiunea „Dan Diaconescu Direct” de pe canalul de Youtube Cancan.