Diana Ambros e prezentatoarea PRO TV care a devenit virală după o gafă colosală la știri! Cine este tânăra care a confundat naționala Camerunului cu un „cameraman” și cu un „cameramun”. GALERIE FOTO

Diana Ambros e prezentatoarea PRO TV care a devenit virală după o gafă colosală la știri! Cine este tânăra care a confundat naționala Camerunului cu un „cameraman” și cu un „cameramun”. GALERIE FOTO

Diana Ambros a devenit virală pe platformele de social după ce a gafat în direct, în timp ce prezenta știrile la PRO TV Chișinău.

Tânăra care rostit greșit numele naționalei Camerunului este la pupitrul știrilor din octombrie 2023, după ce trei ani a fost reporter pentru același trust.

Diana Ambros e prezentatoarea PRO TV care a devenit virală după o gafă la știri 

Diana Ambros a devenit virală pe platformele de social media, în special pe TikTok, după ce a avut dificultăți în a pronunța numele naționalei Camerunului.

Prezentatoarea știrilor PRO TV trebuia să informe audiența în legătură cu eșecul pe care echipa pregătită de Rigobert Song l-a suferit în Cupa Africii, 0-2, împotriva Nigeriei. Numai că, în loc de Camerun, Dianei Ambros i-a ieșit „cameranalul” și „Cameramunul”.

„Cupa Africii intră în faza play-off, iar aseară s-au stabilit primele două echipe calificate în sferturi.

Angola a obținut cea mai mare victorie din istoria sa, chiar dacă avea un jucător eliminat încă din minutul 17.

Nigeria a obținut și ea biletul pentru faza următoare după ce a eliminat «Cameramanul»… «Cameramunul»…”, a azis Diana Ambros, în timp ce prezentare știrile.

Diana Ambros este din 2020 angajata PRO TV 

Diana Ambros nu a fost numită direct la pupitrul știrilor PRO TV Chișinău. Tânără de 26 de ani a fost din februarie 2020 până în noiembrie 2023 reporter.

A început aventura la PRO TV imediat după ce a absolvit facultatea de Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării, la Universitatea din Bălți, pe care a studiat-o în perioada 2016 – 2019.

Trecerea la postul de prezentatoare s-a produs cu emoții, după cum a mărturisit chiar jurnalista din Republica Moldova pentru perfecte.md.

„Evident, am avut emoții mari. Am simțit și mândrie (…) Am comis și câteva greșeluțe, m-am întristat din această cauză. La final, mă simțeam relaxată parcă și chiar mi-a plăcut”, a povestit Diana Ambros”, a mărturisit Diana Ambros.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]