Bodyguardul lui Lionel Messi i-a transmis un mesaj aniversar argentinianului, după ce a împlinit vârsta de 38 de ani recent. Yassine Cheuko l-a numit pe fotbalist drept „cel mai tare om pe care l-a cunoscut vreodată”.
După transferul la Inter Miami, Yassine Cheuko a devenit o prezență constantă lângă Lionel Messi. Superstarul argentinian este păzit în fiecare moment de luptător, chiar și la meciuri. În primele două sezoane, Cheuko stătea frecvent pe teren pentru a-l apăra pe Leo de fanii care pătrundeau pe gazon. Acum, acesta nu mai are dreptul de a sta pe teren.
Superstarul celor de la Inter Miami este în plină competiție în Statele Unite ale Americii, la Cupa Mondială a Cluburilor. Argentinianul a împlinit 38 de ani pe parcursul turneului, iar Cheuko, bodyguardul său, i-a transmis un mesaj special.
„La mulți ani omului care mi-a schimbat viața, cel mai tare om pe care l-am întâlnit vreodată. Un om excepțional, plin de modestie, cu o inimă incredibil de mare. Sper ca Dumnezeu să te binecuvânteze și să-și îndrepte darurile și mai mult spre tine”, a spus Cheuko pe Instagram.
Chiar dacă se află în plin cantonament, Lionel Messi și-a celebrat aniversarea alături de partenera lui, Antonela Roccuzzo, și copiii săi. Fotbalistul a celebrat cu un tort imens, decorat cu artificii și modele de marțipan tematice, cu tricouri cu numărul 10.
„La mulți ani celui mai mare jucător!”, i-a spus David Beckham argentinianului, cu ocazia aniversării sale. Messi le-a mulțumit tuturor celor care i-au trimis mesaje spunând că îi „îmbrățișează cu drag”. Postarea a adunat peste 8.000.000 de like-uri.
Inter Miami s-a aflat în grupă cu Palmeiras, FC Porto și egiptenii de la Al-Ahly. Lionel Messi&Co. s-au calificat de pe poziția 2 în grupa, după ce i-au învins pe portughezi cu 2-1 și au remizat cu celelalte două cluburi.
Jucătorii din Florida vor avea parte de un duel șoc în optimile competiției, acolo unde vor da piept cu Paris Saint-Germain, fosta echipă a lui Lionel Messi.
În cazul în care va reuși să treacă de campioana Europei, Inter Miami va avea parte de un alt duel tare. Americanii vor putea evolua cu câștigătoarea dintre Flamengo și Bayern Munchen. La ultimul duel al lui Messi cu nemții, acesta a ieșit „șifonat”, fiind învins cu scorul de 8-2.