Acasa » Campionatul Mondial de Fotbal Qatar 2022 » Problema lui Gareth Southgate, după ce a calificat-o pe Anglia în optimile de finală ale Cupei Mondiale: „Asta e dilema, trebuie să fie şmecher, deştept”

Problema lui Gareth Southgate, după ce a calificat-o pe Anglia în optimile de finală ale Cupei Mondiale: „Asta e dilema, trebuie să fie şmecher, deştept”

Problema lui Gareth Southgate, după ce a calificat-o pe Anglia în optimile de finală ale Cupei Mondiale: „Asta e dilema, trebuie să fie şmecher, deştept”

Anglia și Statele Unite ale Americii s-au calificat mai departe în optimile de finală ale Cupei Mondiale, după ce au terminat pe primele două poziții ale grupei din care au mai făcut parte Iran și Țara Galilor.

„Three Lions” a terminat pe primul loc și o va întâlni pe Senegal în runda următoare, în timp ce „The Yanks” va da piept Țărilor de Jos.

Imediat după terminarea celor două partide, Basarab Panduru s-a declarat bucuros de faptul că Gareth Southgate a reușit să le dea peste nas criticilor.

Basrab Panduru a identificat problema pe care o are Gareth Southgate, după ce Anglia a ajuns în optimile de finală ale Cupei Mondiale: „Asta e dilema, trebuie să fie şmecher, deştept”

După egalul cu SUA din etapa a doua, selecționerul Angliei a fost făcut praf de către legendele naționalei „Three Lions”, pentru modul în care a pregătit jocul.

Basrab Pandru a analizat cele două partide jucate în această seară, SUA – Iran și Anglia – Țara Galilor, dezvăluind că cele două echipe care s-au avansat în „optimi” au meritat calificarea.

„SUA, mai bună în prima repriză, o fază frumoasă, o centrare bună. SUA a atacat mult. E corect rezultatul. SUA este echipa mai bună şi e bine că merge mai departe.

În partea cealaltă, ne așteptam ca Anglia să bată Ţara Galilor. La prima repriză m-am uitat la Iran. După, la Anglia. Au fost discuţii cu Foden, toţi au sărit pe selecţioner.

Ai mari semne de întrebare că ce te faci cu ăştia patru, Rashford, Foden etc.? Că toţi sunt buni, pe cine bagi? Acum e mirosul tău de selecţioner, să îl miroşi pe cine e mai în formă… Anglia – Senegal, tu, Southgate, trebuie să găseşti pe cineva care sa îţi depăşească adversarul.

Acum, asta e dilema, pe cine bagi acolo, că la mijloc te-ai cam hotărât. Trebuie să fii şmecher, deştept, să ştii pe cine bagi acum. Are o mare problemă mare, Southgate, acum”, a declarat Panduru, la Orange Sport.

Parteneri
Cea mai nebună stradă! Oamenii se leagă de stâlpi să nu cadă
Mediafax
Motivul ULUITOR pentru care Vlad Verdeș și-a ucis tatăl. Ce se află în spatele crimei din Piatra Neamț
Cancan.ro
Nopți albe în nordul Capitalei din cauza avioanelor. CNAB: „Aeroportul Băneasa are program de 24 de ore”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Andreea Marin în costum de baie din două piese. Vedeta a slăbit enorm! Fanii nu au văzut-o niciodată așa dezgolită
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Test de cultură generală. Care este diferența dintre alergare și jogging?
Descopera.ro
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Mașini care trebuiau să schimbe lumea, dar au dispărut fără urmă. Modele revoluționare, dar respinse de clienți
Promotor.ro