Acasa » Blog » Euro 2008 » Start vIBRAnt

Start vIBRAnt

Campioana en-titre, Grecia, a venit la Euro 2008 cu aceleași replici, învățate pe dinafară de cei 23 de actori ai regizorului german Otto Rehhagel, dar de aceeastă dată nu i-a mai ieșit pasența. Cinci pe fund, dintre care trei centrali care pot trece imediat sub panoul de baschet, patru muncitori la mijloc și un singur om aruncat în jumătatea adversă reprezintă scenariul identic al modului în care elenii au pus mâna pe aur în urmă cu patru ani. Și timp de 65 de minute Suedia s-a zbătut fără șansă, izbindu-se încontinuu de zidul cetății construite în fața lui Nikopolidis. Însă Rehhagel a uitat un singur lucru, faptul că nu poți ridica baricade în fața lui Ibrahimovic (foto, nr. 10). Suedezul de origine bosniacă e într-adevăr omul miracolelor. Într-un picior a intrat pe ploaie, în ultima etapă din Serie A, în a doua repriză, la Parma, și a făcut-o pe Inter campioană cu dubla sa, deși nu mai jucase de cincizeci de zile. La națională nu mai punctase din octombrie 2005 și puțini credeau că el va putea fi folosit cu Grecia încă din primul minut, pentru că e încă doar la jumătate din potențialul fizic.
Start vIBRAnt

Campioana en-titre, Grecia, a venit la Euro 2008 cu aceleași replici, învățate pe dinafară de cei 23 de actori ai regizorului german Otto Rehhagel, dar de aceeastă dată nu i-a mai ieșit pasența.

Cinci pe fund, dintre care trei centrali care pot trece imediat sub panoul de baschet, patru muncitori la mijloc și un singur om aruncat în jumătatea adversă reprezintă scenariul identic al modului în care elenii au pus mâna pe aur în urmă cu patru ani. Și timp de 65 de minute Suedia s-a zbătut fără șansă, izbindu-se încontinuu de zidul cetății construite în fața lui Nikopolidis. Însă Rehhagel a uitat un singur lucru, faptul că nu poți ridica baricade în fața lui Ibrahimovic (foto, nr. 10). Suedezul de origine bosniacă e într-adevăr omul miracolelor. Într-un picior a intrat pe ploaie, în ultima etapă din Serie A, în a doua repriză, la Parma, și a făcut-o pe Inter campioană cu dubla sa, deși nu mai jucase de cincizeci de zile. La națională nu mai punctase din octombrie 2005 și puțini credeau că el va putea fi folosit cu Grecia încă din primul minut, pentru că e încă doar la jumătate din potențialul fizic.

Însă nordicii au mizat pe el și Ibra a dezghețat tabela de marcaj cu o execuție de care numai el este capabil, barajul elen devenind imediat un castel de nisip, distrus ceva mai târziu și de fundașul Hansson.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]