Miercuri, 19:52 712 afişări Comentează şi tu Volei
Municipal Zalău a defilat contra Stelei în Cupa Challenge. Calificare en-fanfare în optimi. Cu cine vor juca în faza următoare Foto Doar Volei

Volei Municipal Zalău a învins şi în retur Steaua Bucureşti, scor 3-0, în 16-imile Cupa Challenge. Gruparea din Sălaj s-a calificat astfel în faza următoare.

În optimi, formaţia aflată pe primul în liga naţională, la egalitate cu Craiova, va înfrunta câştigătoarea dintre Benfica şi Iraklis Petosferisi. În tur, lusitanii s-au impus cu 3-0. Returul din Grecia va avea loc joi.

După ce a pierdut cu 3-0 la Zalău, Steaua a cedat categoric şi în returul din Capitală. Zalăul s-a impus din nou cu 3-0: 25-16, 25-23 şi 34-32. A fost a zecea victorie consecutivă pentru Zalău în toate competiţiile. Ultimul eşec datează de pe 20 octombrie, de la acel 3-2 cu Craiova din a doua etapă a campionatului.

În campionat, Zalăul şi Craiova se află în fruntea ligii naţionale, cu câte 22 de puncte. Steaua se află pe locul 5, cu 12 lungimi.