Universiada 2019. Cine sunt sportivii români care ne reprezintă la Napoli. România intră în competiţie la 10 discipline

3 iul 2019 1536 afişări Alte Sporturi
Universiada 2019. Cine sunt sportivii români care ne reprezintă la Napoli. România intră în competiţie la 10 discipline

În perioada 03-14 iulie, la Napoli (Italia), se desfăşoară a 30-a ediţie a Universiadei de vară, cea mai importantă competiţie organizată de Federaţia Internaţională a Sportului Universitar (FISU). România este reprezentată la întreceri de o delegaţie compusă din 112 membri, din care 86 de sportivi, 2 delegaţi oficiali şi 24 de tehnicieni (antrenori, medici, maseuri).

Sportivii români vor concura la Universiada 2019 la 10 discipline: atletism (feminin, masculin), baschet (feminin), gimnastică artistică (feminin, masculin), înot (feminin, masculin), judo (feminin, masculin), scrimă (feminin, masculin), tenis de masă (feminin, masculin), rugby (masculin), taekwondo (feminin, masculin), tir sportiv (feminin, masculin).

  • CIURUSNIUC ANDREEA DANIELA 
  • MODOIANU-ZSEDER TOMA ROLAND
  • GHIUZAN ROBERT GABRIEL          

Rugby

  • PAXAMAN RAOUL ANDREI
  • GHIARASIM ALIN COSTINEL          
  • POROJAN ALEXANDRU       
  • CROITORU GEORGE IULIAN           
  • CARLESCU DAN CONSTANTIN       
  • NISTOR IONIŢĂ        
  • CHIRIAC MARIUS     
  • PARALESTE GABRIEL ADRIAN      
  • CIUBOTARIU ANDREI CONSTANTIN         
  • BOBOC CRISTI          
  • CURCAN FLORIN      
  • BALABAN IONUŢ     

Nataţie

  • SCARLAT BOGDAN ANDREI
  • UNGUR CATALIN PAUL
  • ANGHEL ANDREI MIRCEA
  • PAŢURCĂ VLAD
  • GRĂDINARU ANDREI RAZVAN
  • REDNIC EDUARD

Judo

  • BODEA RĂZVAN ALEXANDRU
  • BORŞ-DUMITRESCU LUCIAN LARIS
  • CROITORU MIRCEA ALEXANDRU
  • DOBRE ŞTEFANIA ADELINA
  • HORVATH FLORISA ILEANA
  • IONIŢĂ CAMELIA
  • IONIŢĂ MARIO DUMITRU
  • ROTARU GEORGE RAREŞ
  • SÎRBULEŢ CRISTINA MARIA
  • STERE DANIELA ELENA

Tir

  • MOLNAR ELIZA ALEXANDRA
  • IORDACHE DRAGOMIR MATEI       
  • BONTE ROXANA DELIA
  • CODREAN PAUL CASIAN    

Scrimă

  • CALUGĂREANU MĂLINA ELENA
  • BOLDOR-BOGHIŢA MARIA BEATRICE
  • SÎRBU TEODORA
  • VACARAŞU RALUCA
  • BUCUR GEORGIAN MĂDĂLIN        
  • EFTIMIE SORIN GEORGE     
  • URSACHI RĂZVAN PAUL    
  • STĂNESCU RĂZVAN ADRIAN         
  • DABIJA FLORIN ADRIAN     
  • BOLBOCEANU CEZARA MIHAELA

Tenis de masă

  • CLAPA ANDREEA TEODORA
  • DIACONU ADINA MIHAELA FEDERAŢIA
  • CIOBANU IRINA       
  • ZAHARIA ALINA GEORGIANA                    
  • SPELBUŞ ALIN MARIAN      
  • SPELBUŞ FLORIN CONSTANTIN     
  • MANOLE ALEXANDRU MIHAI        
  • MLADIN PAUL EUGEN         

Taekwondo

  • DOGARI NICOLAE                
  • HOBJILĂ GEORGE                
  • LUCA VASILE GABRIEL                  
  • MARCU ANDREEA MARIA              
  • CAPLEA COSMIN                  
  • MUREŞAN DAVID                
  • NAGY-ADORJANI NORBERT                       

 

  • CIURUSNIUC ANDREEA DANIELA 
  • MODOIANU-ZSEDER TOMA ROLAND
  • GHIUZAN ROBERT GABRIEL          

Rugby

  • PAXAMAN RAOUL ANDREI
  • GHIARASIM ALIN COSTINEL          
  • POROJAN ALEXANDRU       
  • CROITORU GEORGE IULIAN           
  • CARLESCU DAN CONSTANTIN       
  • NISTOR IONIŢĂ        
  • CHIRIAC MARIUS     
  • PARALESTE GABRIEL ADRIAN      
  • CIUBOTARIU ANDREI CONSTANTIN         
  • BOBOC CRISTI          
  • CURCAN FLORIN      
  • BALABAN IONUŢ     

Nataţie

  • SCARLAT BOGDAN ANDREI
  • UNGUR CATALIN PAUL
  • ANGHEL ANDREI MIRCEA
  • PAŢURCĂ VLAD
  • GRĂDINARU ANDREI RAZVAN
  • REDNIC EDUARD

Judo

  • BODEA RĂZVAN ALEXANDRU
  • BORŞ-DUMITRESCU LUCIAN LARIS
  • CROITORU MIRCEA ALEXANDRU
  • DOBRE ŞTEFANIA ADELINA
  • HORVATH FLORISA ILEANA
  • IONIŢĂ CAMELIA
  • IONIŢĂ MARIO DUMITRU
  • ROTARU GEORGE RAREŞ
  • SÎRBULEŢ CRISTINA MARIA
  • STERE DANIELA ELENA

Tir

  • MOLNAR ELIZA ALEXANDRA
  • IORDACHE DRAGOMIR MATEI       
  • BONTE ROXANA DELIA
  • CODREAN PAUL CASIAN    

Scrimă

  • CALUGĂREANU MĂLINA ELENA
  • BOLDOR-BOGHIŢA MARIA BEATRICE
  • SÎRBU TEODORA
  • VACARAŞU RALUCA
  • BUCUR GEORGIAN MĂDĂLIN        
  • EFTIMIE SORIN GEORGE     
  • URSACHI RĂZVAN PAUL    
  • STĂNESCU RĂZVAN ADRIAN         
  • DABIJA FLORIN ADRIAN     
  • BOLBOCEANU CEZARA MIHAELA

Tenis de masă

  • CLAPA ANDREEA TEODORA
  • DIACONU ADINA MIHAELA FEDERAŢIA
  • CIOBANU IRINA       
  • ZAHARIA ALINA GEORGIANA                    
  • SPELBUŞ ALIN MARIAN      
  • SPELBUŞ FLORIN CONSTANTIN     
  • MANOLE ALEXANDRU MIHAI        
  • MLADIN PAUL EUGEN         

Taekwondo

  • DOGARI NICOLAE                
  • HOBJILĂ GEORGE                
  • LUCA VASILE GABRIEL                  
  • MARCU ANDREEA MARIA              
  • CAPLEA COSMIN                  
  • MUREŞAN DAVID                
  • NAGY-ADORJANI NORBERT                       

 

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.