Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Wimbledon » Marele atu pe care îl are Simona Halep în lupta pentru trofeul de la Wimbledon: „Era mereu supărată, acum zâmbește altfel!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Marele atu pe care îl are Simona Halep în lupta pentru trofeul de la Wimbledon: „Era mereu supărată, acum zâmbește altfel!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Simona Halep (30 de ani) este la numai doi pași de un nou trofeu la Wimbledon, iar editorialistul ProSport Marius Mitran spune că românca are marele avantaj de a-l avea antrenor pe Patrick Mouratoglu.

Jucătoarea de tenis Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de Grand Slam de la Wimbledon după ce a dispus în două seturi, 6-2, 6-4, de Amanda Anisimova, din Statele Unite ale Americii.

Invitat în studioul ProSport Live, jurnalistul Marius Mitran a analizat performanța obținută de sportiva noastră, despre care spune că are marele atu de a-l avea antrenor pe francezul Patrick Mouratoglu.

Marele atu pe care îl are Simona Halep în lupta pentru trofeul de la Wimbledon

Simona Halep este în semifinalele turneului de la Wimbledon, unde a ajuns după victoria cu Amanda Anisimova, din Statele Unite ale Americii.

Editorialistul ProSport Marius Mitran consideră că un cuvânt greu de spus în forma de zile mari pe care o traversează sportiva noastră îl are de spus antrenorul ei, francezul Patrick Mouratoglu.

„Sunt doi factori care o pot duce pe Simona Halep din nou în top. Ușurința cu care a câștigat până acum. Iar al doilea, dacă nu cumva acesta este primul, antrenorul francez, Patrick Mouratoglu. Geniul lui Mouratoglu este că a reușit să scoată ce este mai bun din ea. A avut o revenire la cel mai înalt nivel, după o acoladă descendentă, în care se vorbea de cununie, logodnă. Deja așteptam peste un an, doi, să anunțe retragerea.

Ambiția ei este ca a lui Paitzaichin sau Hagi. Pare atât de firesc ce a făcut, reacțiile ei… Mouratoglu nu a schimbat doar jocul, el a schimbat totul. Simona era de regulă supărată, acum zâmbește altfel”, a spus Marius Mitran, în cadrul emisiunii ProSport Live.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Record MONDIAL pentru Ilie Dobre. NIMENI nu a reușit această performanță
Mediafax
Nemulțumit pentru că a primit 9.95 la Informatică, Bogdan din Sibiu a făcut imediat contestație. Cu ce rezultat s-a ales
Cancan.ro
Cine l-ar putea împiedica pe Putin să folosească bomba nucleră. Garry Kasparov: „Probabilitatea este în creștere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Ultimele clipe din viața pilotului Adrian Rus. Ce s-a întâmplat cu doar câteva momente înainte de accidentul în care și-a pierdut viața
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Alinuța: – O să mă mai iubești și după căsătorie?
Râzi cu lacrimi
Noi speranțe pentru viața extraterestră! Ce s-a descoperit lângă Pământ?
Descopera.ro
Lavinia Pescobar a fost DATĂ AFARĂ din nou. A terminat-o cu taverna lui Pescobar. Cu ce se ocupă acum, după ce a rămas din nou fără job
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Al-Futtaim și BYD dotează Poliția din Dubai cu mașini inteligente de patrulare. Ce misiuni vor avea noile vehicule
Promotor.ro