VIDEO | "Speedy Simo". Reacţie minunată a oficialilor de la Roland Garros după un prim set-fulger al semifinalei Halep - Muguruza

7 iun 2018 14008 afişări Tenis

Simona Halep a câştigat un prim set foarte rapid cu Garbine Muguruza, în semifinalele Roland Garros. Liderul mondial a învins-o pe sportiva din Spania cu 6-1, după 38 de minute, iar contul de Twitter al Openului francez a reacţionat imediat.

"Speedy Simo", a scris contul oficial de Twitter al turneului de la Roland Garros după setul câştigat în 38 de minute de Simona Halep în faţa spaniolei.

Ultima dată când Muguruza ceda cu 1-6 primul set al unui meci, se întâmpla pe 2 octombrie 2017, la turneul de la Beijing, în faţa Barborei Strycova. Singura victorie de până acum a Simonei Halep în faţa Garbinei Muguruza fusese înregistrată tot pe zgură, în 2015, la turneul de la Stuttgart.