VIDEO | Simona Halep a făcut spectacol în meciul cu Lesia Tsurenko! Pur şi simplu şi-a lăsat adversara fără replică: cele două puncte care au ridicat fanii în picioare

20 feb 2019 3374 afişări Tenis

Simona Halep a controlat în totalitate primul set al meciului din optimi cu Lesia Tsurenko şi a încheiat prima parte a partidei cu o lovitură specială, care a lăsat-o descumpănită pe ucraineancă.

Halep - Tsurenko se joacă ACUM, în optimi la Dubai, iar partida poate fi urmărită aici

Românca a demonstrat, încă o dată, că are o gamă diversificată de lovituri şi nu a avrut probleme în primul set cu Tsurenko. Halep a câştigat cu 6-3 şi a avut timp şi de spectacol. Fostul lider mondial a oferit un moment, care a ridicat fanii în picioare, la 3-2. După un schimb lung de mingi, a urcat la fileu şi a lăsat-o fără reacţie pe adversara sa.

Simona s-a distanţat în primul set şi, înainte de a-l câştiga, i-a demonstrat ucrainencei, încă o dată, că are totul sub control. Tsurenko a venit la fileu, dar constănţeanca a avut "antidot" la strategia gândită de Lesia.