SUA este prima finalistă a Cupei Hopman

Reprezentativa Statelor Unite ale Americii, formată din Serena Williams (1 WTA) și John Isner (18 ATP), este prima finalistă a ediției din 2015 a Cupei Hopman la tenis, informează site-ul oficial al competiției.
SUA este prima finalistă a Cupei Hopman

Reprezentativa Statelor Unite ale Americii, formată din Serena Williams (1 WTA) și John Isner (18 ATP), este prima finalistă a ediției din 2015 a Cupei Hopman la tenis, informează site-ul oficial al competiției.

În ultimul meci al Grupei A, decisiv pentru accederea în finală, SUA a câștigat cu 3-0 meciul cu reprezentativa Cehiei.

În meciul feminin, Serena Williams a dispus de Lucie Safarova, cu scorul de 6-3, 6-7 (1), 7-6 (6).

La masculin, John Isner (18 ATP) a trecut de Adam Pavlasek (239 ATP), cu 7-6 (4), 6-4.

În meciul de dublu mixt, Serena Williams și John Isner s-au impus, cu scorul de 6-3, 6-3, în fața perechii Lucie Safarova/Adam Pavlasek.

Adversara SUA va fi stabilită în urma partidelor din ultima etapă a Grupei B, dintre Australia – Marea Britanie și Polonia – Franța. Liderul Grupei B după două etape este Polonia.

SUA va disputa prima finală a Cupei Hopman din 2011, când americanii au învins Belgia în ultimul act.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]