Soțul Serenei Williams a anunțat că fiica lor va practica un sport de performanță cu o singură condiție! „Doar când va fi plătită cu cât merită”

Soțul Serenei Williams a anunțat că fiica lor va practica un sport de performanță cu o singură condiție! „Doar când va fi plătită cu cât merită”
SURSA FOTO: CAPTURĂ VIDEO youtube.com/@SerenaWilliams

Alexis Kerry Ohanian (41 de ani) a vorbit public despre posibilitatea ca fiica lui și a Serenei Williams (43), Olympia (7), să practice un sport de performanță.

Afaceristul american care a pus umărul la lansarea pe piață a platformei de socializare Reddit nu a exclus probabilitatea ca Alexis Olympia Ohanian Jr. să devină o legendă, asemenea mamei ei.

Dialogul aprins pe care Alexis Ohanian și Serena Williams l-au avut despre fiica lor, în timpul unui meci de fotbal feminin

Serena Williams este una dintre cele mai emblematice figuri feminine din istoria sportului mondial, fiind câștigătoare de 23 de titluri de Grand Slam și o prezență dominantă pe scena tenisului timp de aproape două decenii.

Referitor la moștenirea lăsată în urmă de legenda tenisului american, aceasta poate fi dusă mai departe de cele două fiice ale ei. În 2017, Serena Williams și soțul ei, Alexis Ohanian, au devenit părinți pentru prima oară, atunci când pe lume a sosit Alexis Olympia Ohanian Jr. Șase ani mai târziu, în august 2023, Serena Williams a născut din nou și a devenit mama unei noi fete, Adira River Ohanian.

Aparent, Serena Williams și Alexis Ohanian nu se opun posibilității ca fetele lor să practice sportul la nivel de performanță, însă în cadrul unui dialog aprins pe care l-au avut în fața televizorului, cei doi au stabilit o condiție importantă pentru ca acest lucru să se întâmple. Sportul de performanță implică sacrificii enorme, iar Serena vrea ca fiicele ei să fie plătite corespunzător dacă aleg o astfel de carieră.

Ne uitam la finala Cupei Mondiale din 2019 (n.r. – Cupa Mondială de fotbal feminin: ediția din 2019 a fost câștigată de SUA) din casa noastră pe care o avem închiriată în Wimbledon. Olympia alerga prin casă în tricoul lui Alex Morgan (n.r. – fotbalistă americană, medaliată cu aur olimpic) și i-am spus Serenei: «Nu ar fi grozav dacă ea ar juca într-o echipă națională într-o zi?». Și Serena mi-a răspuns: «Nu până când nu va vi plătită cu cât merită». Și atunci am spus: «Touche (n.r. – de acord), bine, provocare acceptată!». Și asta m-a motivat să cumpăr o echipă și să contribui la procesul de schimbare”, a declarat Alexis Ohanian, potrivit Si.com.

Soțul Serenei Williams deține echipa de fotbal feminin Angel City

Clubul de fotbal feminin Angel City a fost fondat în vara lui 2020, de către Alexis Ohanian, și are sediul în Los Angeles, California. Echipa a fost înscrisă în competiția din SUA începând cu sezonul 2022 și trebuie menționat că Serena și fiica ei cea mare, Olympia, sunt coproprietare în cadrul clubului. Conform sursei menționate mai sus, acest detaliu a făcut-o pe fata Serenei Williams să devină cea mai tânără coproprietară din istoria sportului profesionist.

În sezonul 2022, Angel City Football Club a încehiat Liga Națională de Fotbal Feminin (NWSL) pe locul 8 în clasament și nu s-a calificat pentru play-off-uri. În schimb, în stagiunea precedentă, 2024, Angel City a terminat pe locul 5 și a ajuns până în sferturile de finală.

Trebuie precizat că media de suporteri prezenți la meciurile lui Angel City a fost în ambele sezoane de aproape 20.000 pe meci.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Anunțul momentului! SE RETRAGE din fotbal la 41 de ani, după șase Cupe Mondiale: Am dat TOTUL
Mediafax
DOLIU la Hollywood! Actrița din Godzilla a murit la doar 18 ani
Cancan.ro
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este iubita lui Lamine Yamal. Ines Garcia Santos a dezvăluit cum l-a cunoscut: "Mi-ar plăcea să vă spun că l-am văzut într-un aeroport sau că ne-am ciocnit unul de altul, dar nu!"
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Râzi cu lacrimi
Tot mai mult praf ajunge în Europa. Care este explicația?
Descopera.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
S-a decis înlocuirea actorului principal din serialul God of War. Care este motivul
Go4Games
Update surpriză pentru Tesla în România. Grok vine cu modul 18+ și alte personalități AI
Promotor.ro