Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în sferturile Rogers Cup 2019: "Totul a mers bine pentru mine"

9 aug 2019 7999 afişări Tenis

Simona Halep continuă cursa de apărare a trofeului la Rogers Cup, după un meci pe care şi l-a făcut uşor în faţa unei adversare de calibru. Românca s-a declarat extrem de mulţumită după un 6-2, 6-1 autoritar în faţa Svetlanei Kuzneţova.

"A fost mai bine ca ieri, m-am simţit mai bine pe teren, cred că am jucat foarte bine astăzi şi sunt bucuroasă. Totul a mers bine pentru mine. Este o plăcere de fiecare dată să joc împotriva Svetlanei - este o persoană grozavă şi o campioană de asemenea.

Îmi place să joc în astfel de condiţii, chiar dacă nu simţi la fel de bine mingea pe vânt şi chiar dacă este greu pentru ambele. Dar chiar îmi place. Evident, este puţin dificil din punct de vedere fizic după o pauză lungă, simt efortul, sunt puţin obosită însă sper ca mâine să joc mai bine decât astăzi. E foarte bine să fiu în sferturi, îmi place foarte mult să joc aici - de fapt iubesc să joc aici, am avut mereu rezultate bune şi sper să repet acele performanţe", a declarat Simona Halep în interviul de pe teren.

Simona Halep îşi va afla adversara pentru un loc în semifinale la finele partidei dintre Jelena Ostapenko şi Marie Bouzkova, în cursul acestei nopţi.