Poveste genială. Cum a cunoscut-o Victoria Azarenka pe Emma Răducanu, înainte ca jucătoarea cu origini românești să devină vedetă: „M-a căutat pe WhatsApp și mi-a zis asta”

Tenis
Poveste genială. Cum a cunoscut-o Victoria Azarenka pe Emma Răducanu, înainte ca jucătoarea cu origini românești să devină vedetă: „M-a căutat pe WhatsApp și mi-a zis asta”

Victoria Azarena a dezvăluit cum a cunoscut-o pe Emma Răducanu, chiar înainte ca jucătoarea cu origini în România să devină o veritabilă vedetă: cele două au discutat pe celebra rețea WhatsApp.

Cum a cunoscut-o Victoria Azarenka pe Emma Răducanu: „Am cunoscut-o pe WhatsApp!”

Victoria Azarenka a rămas impresionată de ascensiunea pe care a avut-o Emma Răducanu și o susține pe aceasta și în momentele grele de acum.

„Am cunoscut-o pe Emma pe WhatsApp. Mi s-a spus că este o fată tânără care vrea să vorbească cu mine și să-mi ceară un sfat. Am vorbit aproximativ o oră, mi-a spus că are probleme cu accidentările. Apoi, în 2021, la Wimbledon, am auzit de numele Emma Răducanu, m-am uitat în e-mail-urile mele și era ea. Atunci când Emma a câștigat US Open, sentimentul a fost unul extraordinar, oamenii au fost fericiți pentru ea. Acum, când ea este în cădere, valurile negative sunt greu de gestionat. Nu cred că ea și-a dat seama cât de mare a devenit”, a spus Azarenka, în podcast-ul „Up Front”.

Nu se știe deocamdată când va reveni Emma Răducanu: jucătoarea de 20 de ani a fost sfătuită să revină doar atunci când se simte 100% sănătoasă și pregătită.

Emma Răducanu a ajuns în România pentru a fi alături de bunica ei: „Era disperată să o vadă!”

Emma Răducanu a ajuns în România pentru a fi alături de bunica ei, Niculina, iar jurnaliștii din Anglia au fost impresionați de gestul frumos al sportivei.

„Accidentată, Emma Răducanu a zburat în România pentru a se recupera după operație în umilul apartament de 70.000 de lire sterline al bunicii ei, care datează de pe vremea comuniștilor și e situat la marginea Bucureștiului. Campioana de la US Open era disperată să o vadă pe bunica ei, Niculina Răducanu.

E una dintre cele mai mari sportive din lume, cu acces la cele mai bune utilități medicale pe care le poate plăti. Dar, după ce a suferit mai multe intervenții chirurgicale, și-a dorit să se recupereze în apartamentul bunicii ei, într-un bloc gri din epoca comunistă a României. Campioana de la US Open fusese disperată s-o vadă pe Niculina Răducanu – pe care ea o numește mamaia, termen afectuos românesc pentru bunica, după operația suferită la mâna dreaptă la jumătatea lunii mai”, notează Daily Mail.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]