Monica Niculescu își continuă parcursul de la Miami în proba de dublu: românca s-a calificat în semifinale

Monica Niculescu își continuă parcursul de la Miami în proba de dublu: românca s-a calificat în semifinale

Monica Niculescu, ocupanta locului 33 în clasamentul WTA, a pierdut, luni, scor 6-2, 6-2, meciul cu Johana Konta (Marea Britanie, 23 WTA), și a ratat calificarea în sferturile turneului de la Miami (Florida), dotat cu premii totale în valoare de peste șase milioane de dolari.

Chiar dacă a fost eliminată din turneul de simplu, românca își continua parcusul în proba de dublu. Perechea alcătuită din Monica Niculescu și Margarita Gasparian s-a calificat în semifinalele competiției de la Miami după ce a învins cuplul format din Vania King (SUA)/Ala Kudriavtseva (Rusia), scor 6-3, 7-6 (3).

Pentru această performanță, Niculescu și Gasparin vor primi 390 de puncte WTA și un cec în valoare de 82.410 dolari.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]