Monica Niculescu, încredere totală în Horia Tecău, după ce i-a cedat rolul de căpitan-nejucător al echipei de Fed Cup: „Are destulă experiență!” | VIDEO EXCLUSIV PROSPORT

Monica Niculescu (34 de ani, locul 307 WTA) are încredere în Horia Tecău (37 de ani), noul căpitan nejucător al echipei de Fed Cup a României.

După ce s-a retras din tenis, după întâlnirea cu Spania din Cupa Davis, Horia Tecău a devenit căpitanul nejucător el echipei de Fed Cup a României, poziție ocupată de către Monica Niculescu la ultima acțiune.

Prezentă la Miami Open, Monica Niculescu a pierdut meciul din primul tur de la dublu, unde a făcut pereche cu Irina Begu, scor 6-7, 6-7, după aproximativ trei ore de joc, în fața perechii Alicja Rosolska/Erin Routliffe (Polonia/Noua Zeelandă).

Monica Niculescu, încredere totală în Horia Tecău, după ce i-a cedat rolul de căpitan-nejucător al echipei de Fed Cup

După această partidă, Monica Niculescu a oferit o reacție și cu privire la numirea lui Horia Tecău pe postul de căpitan nejucător al echipei de Fed Cup a României.

„Eu m-am simțit foarte bine, în teren, când am jucat cu Italia. Sigur, nu am câștigat meciul, dar mi s-a părut că am ajutat. Chiar asta am simțit eu, nu știu fetele ce au simțit. Nu e ușor să stai pe bancă și găsești momentul potrivit să le zici ceva fetelor. Horia are destulă experiență și o să se descurce”, a spus Monica Niculescu, în exclusivitate pentru ProSport.

„Am reuşit şi l-am determinat să devină căpitanul echipei de Cupa Federaţiei. Da, va fi căpitanul nejucător pentru următorii 3 ani. El va fi alături de federaţie şi va fi alături de fete, le va îndruma pe fete la următorul meci din Polonia (n.r. – despre cum va fi colaborarea cu Simona Halep). Deja a luat legătura cu toate fetele, deja vorbeşte de o săptămână cu ele. Şi având în vedere că le şi cunoaşte foarte bine, au un respect deosebit pentru el”, a declarat Răzvan Itu, directorul general al Federației Române de Tenis, după numirea lui Horia Tecău.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Efectul Alex Eala! O tară întreagă s-au îndrăgostit de tenis după victoria de la Washington
Mediafax
'Din păcate, s-a gravat'. Dan Alexa, dezvăluiri triste despre starea de sănătate a Alinei Pușcău. Ce discuție au avut cu două zile în urmă
Cancan.ro
„Dimineață mi-am pus plapuma”. Disperat de caniculă, un fost sportiv și-a amenajat subsolul blocului și doarme acolo în fiecare noapte
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Vedete din România care au învins cancerul în stadii avansate. Au suferit de boli nemiloase şi au supravieţuit! Declarații sfâșietoare
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. El către ea: – Ce îți place să ți se facă?
Râzi cu lacrimi
Studenta care a sfidat regimul lui Hitler și a plătit cu viața
Descopera.ro
Vincenzo Castellano a cerut-o în căsătorie pe Elena Economu! După doi ani de iubire, fostul soț al Antoniei se pregătește de nuntă
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Warships Legends sărbătorește 7 ani de existență cu activități festive și recompense
Go4Games
Prima Tesla Model S Signature din România a fost livrată! Cine este proprietarul?
Promotor.ro