Ilie Năstase: „Dacă Ruxandra Dragomir a fost aleasă, vom fi tot o federație fără bani!”

Fostul tenisman Ilie Năstase a declarat că Federația Română de Tenis (FRT) va fi în continuare un for fără bani dacă va fi condus de Ruxandra Dragomir. "Deja e un lucru extraordinar că până la urmă s-a ales fără să ne certăm. Am venit aici special pentru ca aceste alegeri să se facă într-un mod disciplinat și mă bucur că s-a reușit acest lucru. În momentul de față și în situația de criză mondială consider că cea mai bună variantă ar fi fost Aurel Muntean, dar dacă electoratul așa a decis, o să fim în continuare o federație fără bani", a spus Ilie Năstase. Fostul președinte al FR Tenis a adăugat că greutatea organizării meciului de Cupa Davis dintre România și Rusia, din perioada 6-8 martie, va cădea pe umerii Ruxandrei Dragomir. "Domnul Aurel Munten a promis 100.000 de euro, bani de care mai era nevoie pentru Cupa Davis, acum greutatea cade pe umerii Ruxandrei Dragomir să găseasca această sumă până pe 3 martie. O voi susține pe Ruxandra Dragomir dacă îmi convine echipa pe care și-o va face. Dacă e să fiu dezamăgit de ceva, sunt dezamăgit că nici măcar un minut nu s-a vorbit despre tenis, ci doar despre cine este președinte", a precizat Năstase.
Ilie Năstase: "Dacă Ruxandra Dragomir a fost aleasă, vom fi tot o federație fără bani!"

Fostul tenisman Ilie Năstase a declarat că Federația Română de Tenis (FRT) va fi în continuare un for fără bani dacă va fi condus de Ruxandra Dragomir.

"Deja e un lucru extraordinar că până la urmă s-a ales fără să ne certăm. Am venit aici special pentru ca aceste alegeri să se facă într-un mod disciplinat și mă bucur că s-a reușit acest lucru. În momentul de față și în situația de criză mondială consider că cea mai bună variantă ar fi fost Aurel Muntean, dar dacă electoratul așa a decis, o să fim în continuare o federație fără bani", a spus Ilie Năstase.

Fostul președinte al FR Tenis a adăugat că greutatea organizării meciului de Cupa Davis dintre România și Rusia, din perioada 6-8 martie, va cădea pe umerii Ruxandrei Dragomir. "Domnul Aurel Munten a promis 100.000 de euro, bani de care mai era nevoie pentru Cupa Davis, acum greutatea cade pe umerii Ruxandrei Dragomir să găseasca această sumă până pe 3 martie. O voi susține pe Ruxandra Dragomir dacă îmi convine echipa pe care și-o va face. Dacă e să fiu dezamăgit de ceva, sunt dezamăgit că nici măcar un minut nu s-a vorbit despre tenis, ci doar despre cine este președinte", a precizat Năstase.

Fosta jucătoare Ruxandra Dragomir este noul președinte al Federației Române de Tenis, după ce a câștigat alegerile desfășurate la Poiana Brașov, în turul doi, în fața lui Aurel Muntean.

MEDIAFAX

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]