Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Halep, mesaj pentru fani: „Întâi la muncă, apoi la joc!” Simona a postat imagini cu antrenamentele extenuante dinaintea revenirii în circuit | VIDEO

Halep, mesaj pentru fani: „Întâi la muncă, apoi la joc!” Simona a postat imagini cu antrenamentele extenuante dinaintea revenirii în circuit | VIDEO

Halep, mesaj pentru fani: „Întâi la muncă, apoi la joc!” Simona a postat imagini cu antrenamentele extenuante dinaintea revenirii în circuit | VIDEO

Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Palermo, primul după pauza cauzată de pandemia de coronavirus, dar este gata pentru revenirea în circuit. Și-a anunțat prezența la Praga. Până atunci, campioana din Constanța are un mesaj semnificativ pentru fanii săi.

Simona Halep speră să își regăsească fanii cât mai repede. S-a retras din primul turneu WTA după pandemie, dar și-a anunțat prezența la Praga. Turneul din Cehia se va juca începând din 10 august.

Simona a postat imagini cu antrenamentele extenuante dinaintea revenirii în circuit

Până atunci, numărul 2 WTA menține strocul ridicat al pregătirilor. Simona Halep a postat marți câteva imagini dintr-o ședință de pregătire.

Halep are și un mesaj pentru fanii săi: „Întâi munca, apoi jocul!” a scris constănțeanca pe contul său de twitter.

Simona Halep s-a retras de la Palermo din cauza creșterii impactului pandemiei de coronavirus în România.

”Dată fiind creșterea numărului de cazuri de COVID-19 din România și fricile mele de a călători în străinătate, am luat, cu greu, decizia de a mă retrage de la Palermo.

Aș vrea să mulțumesc organizatorilor turneului și ministrului Sănătății din Italia pentru eforturile pe care le-au făcut pentru mine (n.r. derogarea de la intrarea pentru 14 zile în carantină”, a anunțat Simona Halep, printr-un mesaj postat pe contul de Twitter.

Sportivele care și-au anunțat prezența la WTA Praga:

Simona Halep (2 WTA)
Belinda Bencic (8 WTA)
Petra Martic (15 WTA)
Elena Rybakina (17 WTA)
Marketa Vondrousova (18 WTA)
Maria Sakkari (20 WTA)halep
Anett Kontaveit (22 WTA)
Elise Mertens (23 WTA)
Donna Vekic (24 WTA)
Dayana Yastremska (25 WTA)
Karolina Muchova (26 WTA)
Ekaterina Alexandrova (27 WTA)
Anastasia Pavlyuchenkova (30 WTA)
Barbora Strycova (31 WTA)
Veronika Kudermetova (40 WTA)
Jelena Ostapenko (41 WTA)
Kristina Mladenovic (42 WTA)
Anastasija Sevastova (43 WTA)
Polona Hercog (45 WTA)
Iga Swiatek (49 WTA)
Fiona Ferro (53 WTA)
Katerina Siniakova (54 WTA)
Alison van Uytvanck (57 WTA)

Parteneri
Cea mai nebună stradă! Oamenii se leagă de stâlpi să nu cadă
Mediafax
Scandal monstruos! Andreea Bostănică și Iuliana Beregoi s-au bătut într-un restaurant, în fața tuturor. A fost nevoie de intervenția poliției și ambulanței
Cancan.ro
Nopți albe în nordul Capitalei din cauza avioanelor. CNAB: „Aeroportul Băneasa are program de 24 de ore”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Andreea Marin în costum de baie din două piese. Vedeta a slăbit enorm! Fanii nu au văzut-o niciodată așa dezgolită
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Doamne, dă-mi un motiv pentru care trebuie să mai merg la muncă!
Râzi cu lacrimi
Test de cultură generală. Care este diferența dintre alergare și jogging?
Descopera.ro
Motivul ULUITOR pentru care Vlad Verdeș și-a ucis tatăl. Ce se află în spatele crimei din Piatra Neamț
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Există o mașină electrică nouă care nu-și poate urmări utilizatorii – nu are modem
Promotor.ro