Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Edina Gallovits-Hall,** eliminată în primul tur la Bad Gastein

Edina Gallovits-Hall,** eliminată în primul tur la Bad Gastein

Jucătoarea Edina Gallovits-Hall, locul 106 WTA, a fost învinsă, marți, cu scorul de 7-5, 7-5, de sportiva franceză Alize Cornet, locul 73 WTA și cap de serie
Edina Gallovits-Hall,** eliminată în primul tur la Bad Gastein

Jucătoarea Edina Gallovits-Hall, locul 106 WTA, a fost învinsă, marți, cu scorul de 7-5, 7-5, de sportiva franceză Alize Cornet, locul 73 WTA și cap de serie numărul 7, în primul tur al turneului de la Bad Gastein (Austria), cu premii de 220.000 de dolari.

Gallovits va primi 1.825 de dolari și un punct WTA pentru prezența pe tabloul principal.

La acest turneu mai este prezentă o româncă, Irina-Camelia Begu, locul 61 WTA și cap de serie numărul 6, care o va avea ca adversară în primul tur pe sportiva germană Kathrin Woerle, locul 220 WTA.

Sursa: MEDIAFAX

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]