Darren Cahill, un nou gest emoționant față de Simona Halep: „E ceva în Paris care o face mereu să zâmbească”

Cahill, un nou mesaj pentru Halep.
Darren Cahill, un nou gest emoționant față de Simona Halep: "E ceva în Paris care o face mereu să zâmbească"

Antrenorul Simonei Halep, Darren Cahill, a realizat o galerie foto cu zece imagini în care se află românca, prin care marchează triumful acesteia de la Roland Garros. Australianul a atașat de asemenea un mesaj emoționant pe contul său de Instagram.

„E ceva în Paris care o face mereu să zâmbească pe Simona Halep. O parte dintre cele pozele mele favorite din timpul pe care l-am petrecut împreună la Roland Garros, de la săptămâna de antrenamente până ziua finalei. >”, a scris Cahill pe pagina sa de Instagram.

După două finale pierdute la Roland Garros și una la Australian Open, Simona a triumfat în cele din urmă în ultimul act al unui turneu de Mare Șlem. Liderul mondial a început slab meciul cu Sloane Stephens, a cedat primul set, dar apoi a revenit și a împins finala în decisiv. Sportiva nord-americană nu i-a mai putut ține piept româncei în ultimul set, pe care Halep și l-a adjudecat cu un categoric 6-1.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]