Ce frumos! Poezia dedicată Simonei Halep, după victoria din optimile de la Australian Open 2021

Simona Halep, surpriza uriasa intr-un supermarket

Simona Halep i-a făcut din nou pe români fericiți, în urma calificării sale în sferturile de finală de la Australian Open 2021, după ce a învins-o pe Iga Swiatek, scor 3-6, 6-1, 6-4.

Astfel, românca și-a luat revanșa în fața jucătoarei din Polonia, după ce aceasta a învins-o pe Simona în optimile de la Roland Garros.

Poezia dedicată de reprezentanții Australian Open pentru Simona Halep

„Trandafirii sunt roșii, violetele albastre, Swiatek a câștigat primul set, dar Simona pe următoarele  două”, a fost concluzia simpatică de pe Twitter.

Pentru victoria cu jucătoarea din Polonia, Simona Halep a câștigat 403.463 de dolari. În cazul în care va trece și de Serena Williams și va ajunge în semifinale, românca o va întâlni pe câștigătoarea dintre Naomi Osaka și Su-wei Hsieh.

Simona Halep, victorie în meciul cu Iga Swiatek de la Australian Open 2021

Simona Halep a învins-o pe Iga Swiatek, scor 3-6, 6-1, 6-4 în optimi la Australian Open 2021, Live Video Online pe www.prosport.ro. Românca se va duela cu Serena Williams (SUA, 11 WTA) în sferturi.

Constănțeanca își ia o revanșă dulce după ce poloneza o eliminase în optimi la Roland Garros, 1-6, 2-6 la ediția de anul trecut! Ce meci urmează pentru Halep, în compania Serenei Williams (SUA, 11 WTA)!

Halep a avut o misiune infernală cu Swiatek, în condițiile în care a cedat primul act, dar românca a revenit superb, așa cum a făcut-o de atâtea ori! Constănțeanca a început în forță setul al doilea și s-a aflat pe un val uriaș de încredere, nemaicedând inițiativa până la final! A fost victoria cu numărul 100 reușită de Simona în turneele de Grand Slam, după o oră și 53 de minute petrecute duminică pe Arena Rod Laver.

Publicat: 14 02. 2021, 14:10