10 minute și… nimic. Bianca Andreescu a încercat să poarte un dialog cu părinții după ce a luat trofeul la Indian Wells. Presa din Canada a dezvăluit momentul emoționant

Bianca Andreescu și-a ținut emoțiile în frâu de-a lungul celor două săptămâni de întreceri de la Indian Wells. Nu a mai putut-o face însă și când a încercat, într-o repriză de FaceTime, să dialogheze cu părinții săi, după câștigarea trofeului.
10 minute și... nimic. Bianca Andreescu a încercat să poarte un dialog cu părinții după ce a luat trofeul la Indian Wells. Presa din Canada a dezvăluit momentul emoționant

Bianca Andreescu și-a ținut emoțiile în frâu de-a lungul celor două săptămâni de întreceri de la Indian Wells. Nu a mai putut-o face însă și când a încercat, într-o repriză de FaceTime, să dialogheze cu părinții săi, după câștigarea trofeului.

Cea mai în formă jucătoare de tenis a lumii, cu 28 de victorii pe 2019, a trecut de momentul de criză din finala cu Angelique Kerber, când îi povestea antrenorului său că simte cum îi ard picioarele și când primea îngrijiri medicale la brațul drept, a recuperat un break diferență în decisiv și s-a impus în fața fostului lider mondial cu 6-4, 3-6, 6-4, după două ore și 20 de minute de luptă.

Caroline Cameron, o jurnalistă canadiană a publicației Sportsnet, a dezvăluit, după ce a stat de vorbă cu proaspăta campioană din deșertul californian, că aceasta a încercat timp de zece minute să vorbească cu părinții săi, însă nu a izbutit. Jurnalista relatează că a fost vorba de 10 minute de liniște și că protagoniștii cu greu și-au găsit cuvintele. Mai mult, ei s-au privit insistent, timp de zece minute cât a durat „sesiunea” de FaceTime.

Părinții Biancăi, Maria și Nicu, o așteaptă pe Bianca la Miami, acolo unde reprezentanta Canadei va juca din nou în primul tur împotriva Irinei Begu.

Bianca Andreescu ocupă în acest moment locul 5 în „Race to Shenzhen”, clasamentul punctelor din acest sezon care determină sportivele calificate la Turneul Campioanelor, în urma Kvitovei, a lui Naomi Osaka, a Belindei Bencic și a Karolinei Pliskova. Simona Halep încheie Top 10-ul în Race, coborând două poziții față de startul turneului de la Indian Wells.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]