Vestergaard: „Jucăm pentru onoare, nu pentru bani! Astăzi am greșit foarte mult”

Handbalistele de la Oltchim Râmnicu Vâlcea au fost învinse, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 23-22 (10-9), de formația ungară FTC Budapesta, în primul meci din grupele
Vestergaard: "Jucăm pentru onoare, nu pentru bani! Astăzi am greșit foarte mult"

Handbalistele de la Oltchim Râmnicu Vâlcea au fost învinse, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 23-22 (10-9), de formația ungară FTC Budapesta, în primul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor.

Tehnicianul Oltchimului, Jakob Vestergaard, și-a criticat jucătoarele pentru prestația „lentă” și presărată cu foarte multe greșeli.

„Am făcut foarte multe greșeli, am fost lente și am ratat multe ocazii. Cred că a fost un meci extrem de slab pentru echipa mea. La final am revenit puțin și am luptat, dar a fost insuficient.

Noi vrem să câștigăm și nu vrem să o facem pentru bani, ci pentru onoare și pentru mândrie. Vrem să-i facem pe Români mândri de noi, deci nu cred că problemele financiare pot fi o scuză pentru acest rezultat.

Nu am reușit să rezolvăm situațiile unu-la-unu, am jucat lent și am jucat foarte mult în părțile laterale ale terenului”, a declarat Vestergaard la Digi Sport.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]