Trei derby-uri încă din prima etapă în Liga Naţională de handbal masculin. Programul complet al turului

20 iun 2019 1711 afişări Handbal
Trei derby-uri încă din prima etapă în Liga Naţională de handbal masculin. Programul complet al turului

Sezonul 2019-2020 al Ligii Naţionale de handbal masculin va debuta cu trei partide cât se poate de tari, Steaua – Poli Timişoara, Minaur Baia Mare – HCDS Constanţa şi Potaissa Turda – CSM Bucureşti, finala mică din ultimele două sezoane. „Clasicul” Steaua - Dinamo va avea loc în etapa a 8-a.

Prima etapă se va desfăşura în ultimul weekend din luna august.

Programul complet al LNM este următorul:

Etapa 1:

  • CSM Şcolar Reşiţa - HC CS Buzău
  • CSM Bacău - AHC Dunărea Călăraşi
  • Steaua Bucureşti - SCM Politehnica Timişoara
  • Minaur Baia Mare - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • AHC Potaissa Turda - CSM Bucureşti
  • Dinamo Bucureşti - CSM Vaslui
  • CSM Făgăraş - CSM Focşani

Etapa a 2-a:

  • HC CS Buzău - CSM Focşani
  • CSM Vaslui - CSM Făgăraş
  • CSM Bucureşti - Dinamo Bucureşti
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - AHC Potaissa Turda
  • SCM Politehnica Timişoara - Minaur Baia Mare
  • AHC Dunărea Călăraşi - Steaua Bucureşti
  • CSM Şcolar Reşiţa - CSM Bacău

Etapa a 3-a:

  • CSM Bacău - HC CS Buzău
  • Steaua Bucureşti - CSM Şcolar Reşiţa
  • Minaur Baia Mare - AHC Dunărea Călăraşi
  • AHC Potaissa Turda - SCM Politehnica Timişoara
  • Dinamo Bucureşti - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • CSM Făgăraş - CSM Bucureşti
  • CSM Focşani - CSM Vaslui

Etapa a 4-a:

  • HC CS Buzău - CSM Vaslui
  • CSM Bucureşti - CSM Focşani
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - CSM Făgăraş
  • SCM Politehnica Timişoara - Dinamo Bucureşti
  • AHC Dunărea Călăraşi - AHC Potaissa Turda
  • CSM Şcolar Reşiţa - Minaur Baia Mare
  • CSM Bacău - Steaua Bucureşti

Etapa a 5-a:

  • Steaua Bucureşti - HC CS Buzău
  • Minaur Baia Mare - CSM Bacău
  • AHC Potaissa Turda - CSM Şcolar Reşiţa
  • Dinamo Bucureşti - AHC Dunărea Călăraşi
  • CSM Făgăraş - SCM Politehnica Timişoara
  • CSM Focşani - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • CSM Vaslui - CSM Bucureşti

Etapa a 6-a:

  • HC CS Buzău - CSM Bucureşti
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - CSM Vaslui
  • SCM Politehnica Timişoara - CSM Focşani
  • AHC Dunărea Călăraşi - CSM Făgăraş
  • CSM Şcolar Reşiţa - Dinamo Bucureşti
  • CSM Bacău - AHC Potaissa Turda
  • Steaua Bucureşti - Minaur Baia Mare

Etapa a 7-a:

  • Minaur Baia Mare - HC CS Buzău
  • AHC Potaissa Turda - Steaua Bucureşti
  • Dinamo Bucureşti - CSM Bacău
  • CSM Făgăraş - CSM Şcolar Reşiţa
  • CSM Focşani - AHC Dunărea Călăraşi
  • CSM Vaslui - SCM Politehnica Timişoara
  • CSM Bucureşti - AHC Dobrogea Sud Constanţa

Etapa a 8-a:

  • HC CS Buzău - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • SCM Politehnica Timişoara - CSM Bucureşti
  • AHC Dunărea Călăraşi - CSM Vaslui
  • CSM Şcolar Reşiţa - CSM Focşani
  • CSM Bacău - CSM Făgăraş
  • Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti
  • Minaur Baia Mare - AHC Potaissa Turda

Etapa a 9-a:

  • AHC Potaissa Turda - HC CS Buzău
  • Dinamo Bucureşti - Minaur Baia Mare
  • CSM Făgăraş - Steaua Bucureşti
  • CSM Focşani - CSM Bacău
  • CSM Vaslui - CSM Şcolar Reşiţa
  • CSM Bucureşti - AHC Dunărea Călăraşi
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - SCM Politehnica Timişoara

Etapa a 10-a:

  • HC CS Buzău - SCM Politehnica Timişoara
  • AHC Dunărea Călăraşi - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • CSM Şcolar Reşiţa - CSM Bucureşti
  • CSM Bacău - CSM Vaslui
  • Steaua Bucureşti - CSM Focşani
  • Minaur Baia Mare - CSM Făgăraş
  • AHC Potaissa Turda - Dinamo Bucureşti

Etapa a 11-a:

  • Dinamo Bucureşti - HC CS Buzău
  • CSM Făgăraş - AHC Potaissa Turda
  • CSM Focşani - Minaur Baia Mare
  • CSM Vaslui - Steaua Bucureşti
  • CSM Bucureşti - CSM Bacău
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - CSM Şcolar Reşiţa
  • SCM Politehnica Timişoara - AHC Dunărea Călăraşi

Etapa a 12-a:

  • HC CS Buzău - AHC Dunărea Călăraşi
  • CSM Şcolar Reşiţa - SCM Politehnica Timişoara
  • CSM Bacău - AHC Dobrogea Sud Constanţa
  • Steaua Bucureşti - CSM Bucureşti
  • Minaur Baia Mare - CSM Vaslui
  • AHC Potaissa Turda - CSM Focşani
  • Dinamo Bucureşti - CSM Făgăraş

Etapa a 13-a:

  • CSM Făgăraş - HC CS Buzău
  • CSM Focşani - Dinamo Bucureşti
  • CSM Vaslui - AHC Potaissa Turda
  • CSM Bucureşti - Minaur Baia Mare
  • AHC Dobrogea Sud Constanţa - Steaua Bucureşti
  • SCM Politehnica Timişoara - CSM Bacău
  • AHC Dunărea Călăraşi - CSM Şcolar Reşiţa

Sistemul de desfăşurare al LNM rămâne neschimbat, cu sezon regular pe etape, urmat de play-off şi play-out.

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.