SCM Rm. Vâlcea, la câteva secunde distanţă să piardă avantajul în faţa echipei CSM Bucureşti. Bătălia pentru titlu în LNH feminin rămâne deschisă. Rezultatele etapei a 20-a şi echipa ideală

29 mar 2019 9673 afişări Handbal
SCM Rm. Vâlcea, la câteva secunde distanţă să piardă avantajul în faţa echipei CSM Bucureşti. Bătălia pentru titlu în LNH feminin rămâne deschisă. Rezultatele etapei a 20-a şi echipa ideală REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7960/17995519/2/untitled.png

Prima bătălie de la distanţă dintre SCM Rm. Vâlcea şi CSM Bucureşti pentru titlu în Liga Naţională de handbal feminin (etapa a 20-a), după meciul direct, a fost pasionantă. Ba chiar, a fost la câteva secunde să schimbe radical situaţia prezentă. Sindicatul Naţional al Handbaliştilor din România şi ProSport au desemnat şi echipa ideală după ce s-au desfăşurat toate cele şase jocuri.

Vâlcea a câştigat cu mari emoţii în faţa Dunării Brăila, scor 26-25, după ce a condus cu 7 goluri în prima repriză. Finalul a fost trăit cu sufletul la gură, având în vedere că ultimul gol s-a marcat în minutul 59. De partea cealaltă, CSM Bucureşti s-a impus cu 26-19 la Cisnădie, fără Lekic, Neagu, Grubisic şi Cvijic. În prima repriză, Jelena Grubisic a primit cartonaşul roşu.