Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Prima reacție după sincopa neașteptată a CSM-ului. „Noi suntem vinovate!”. Jucătoarea care are curaj să spună cu subiect și predicat ce nu a mers cu Vipers

Prima reacție după sincopa neașteptată a CSM-ului. „Noi suntem vinovate!”. Jucătoarea care are curaj să spună cu subiect și predicat ce nu a mers cu Vipers

Prima reacție după sincopa neașteptată a CSM-ului. "Noi suntem vinovate!". Jucătoarea care are curaj să spună cu subiect și predicat ce nu a mers cu Vipers

CSM București a pierdut neașteptat 26-31 (11-16), duminică seara, în Sala Dinamo, meciul patru din Grupa D a Ligii Campionilor, cu norvegiencele de la Vipers Kristiansand.

Prima explicație a venit de la extrema strângă, experimentata Iulia Curea. Handbalista din Bacău a avut curajul de a spune lucrurilor pe nume. „N- am crezut că vom pierde, ne-am pregătit prea bine! Ne pare rău, n-am crezut că vom pierde. Și partea ofensivă, si defensivă… Ambele n-au mers. Nu am făcut faulturi, au fost foarte multe goluri primite, nu poți să câștigi așa!

Am facut vizionare in fiecare zi, sunt zile negre în handbal, a fost o zi neagră azi. Nu știu dacă e pusă în pericol calificarea, dar atât timp cât nu câștigi, trebuie să-ti pui un semn de intrebare. Noi, toate fetele, suntem vinovate, suntem o echipă și toate suntem de vină”, a spus Iulia Curea, la Digisport.

CSM București a suferit a doua înfrângere în grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin, în numai patru jocuri disputate până acum. De această dată, reprezentanta României a cedat cu 31-26 pe teren propriu în fața echipei Vipers Kristiansand. În urma acestui rezultat, CSMB a căzut pe locul 2 în grupă, fiind la două puncte în spatele FTC. Calificarea în Main Round încă nu este pusă în pericol, dar situația nu se prezintă deloc bine în perspectiva a ceea ce va urma

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]