Huțupan se apucă de antrenorat!**

Președintele Federației Române de Handbal, Cristian Gațu, a declarat, vineri, că fostul portar Luminița Huțupan Dinu va antrena o grupă de junioare la Centrul Național Olimpic de Excelență de la Râmnicu Vâlcea. "Domnul Popa Seviștean, noul antrenor coordonator al centrului va numi cinci antrenori cu care va colabora. Sunt sută la sută convins că primul nume pe care îl va rosti va fi cel al Luminiței Huțupan. Va fi o mare realizare cooptarea Luminiței în această echipă, v-o spune Gațu", a declarat oficialul FRH. Luminița Huțupan spune că până acum nu a primit nici măcar o propunere oficială: "Din momentul în care m-am lăsat de handbal nu am fost băgată în seamă de nimeni. Nu am avut nicio propunere oficială. Am mai ajutat la CNOE din plăcere, nu că m-a pus cineva".
Huțupan se apucă de antrenorat!**

Președintele Federației Române de Handbal, Cristian Gațu, a declarat, vineri, că fostul portar Luminița Huțupan Dinu va antrena o grupă de junioare la Centrul Național Olimpic de Excelență de la Râmnicu Vâlcea.

"Domnul Popa Seviștean, noul antrenor coordonator al centrului va numi cinci antrenori cu care va colabora. Sunt sută la sută convins că primul nume pe care îl va rosti va fi cel al Luminiței Huțupan. Va fi o mare realizare cooptarea Luminiței în această echipă, v-o spune Gațu", a declarat oficialul FRH.

Luminița Huțupan spune că până acum nu a primit nici măcar o propunere oficială: "Din momentul în care m-am lăsat de handbal nu am fost băgată în seamă de nimeni. Nu am avut nicio propunere oficială. Am mai ajutat la CNOE din plăcere, nu că m-a pus cineva".

 

Sursa: MEDIAFAX

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]